Uudised

Mine vaata Vereta Jahi 2023 parimaid fotosid

22 oktoober 2023

Vabaduse väljakul avati mõned päevad tagasi fotonäitus Vereta Jahi parimatest töödest, mida saab vaatama minna kuni 5. novembrini 2023.

Konkursi parimaks valiti Val Rajasaare foto põdraemast ja vasikast. Rajasaare sõnul polnud loomad end varmad näitama, kuna kevadine poegimisaeg veel kestis. Nii istus ta kahel õhtul ja varahommikul üsna sama koha peal Õhne jõe ääres ja oodas. "Viimasel hommikul tuligi piki jõge põdraema vasikaga ja jäi õnneks ka kaadrisse,“ meenutas ta. 

Vereta jaht toimus tänavu maikuus, Valgamaal Taagepera metsades ning sellest võttis osa 41 loodusfotograafi. Vereta jaht sarnaneb pärisjahile, kuid relvade asemel on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Iga foto juures on seda ilmestav pildi saamise lugu. Jahti peeti 26. korda. Tänavusel jahil "jahiti" oravat. Siiski õnnestus fotograafidel jäädvustada nii kiskjaid, suur- ja väikeulukeid, haruldasi linde kui ka putukaid. Väljapanek koosneb ligi 70 fotost. 

RMK eriauhinna sai Kaarel Vahtramäe, kel õnnestus varahommikul jäädvustada orav, kes oli keskendunud kõrgel jalakavõras seemnete mugimisele. 

Vaata pilte: Vereta Jaht 2023 parimad fotod

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee