Uudised

Millised on parimad eksportimise seaded Facebooki ja Instagrami piltidele?

26 märts 2023

Kindlasti oled märganud, et kui laed foto Facebooki või Insagrami lehele kaotab pilt olulise osa oma kvaliteedist. Kvaliteeti saad oluliselt parendada, kui tead, milliste seadetega fotod alla laadima peaksid, et nood seejärel sotsiaalmeedia lehele üles laadida. 

Liiga sageli on näha kommentaare stiilis "Facebook rikkus mu pildi" või "Facebooki ja Instagrami laetud fotode kvaliteet jätab soovida". Tegelikult on lahendus lihtne, ekspordi fotod õigete seadetega ja su piltide kvaliteet jääb samaks. Samal teemal on mitmeid arutelusid ja mitmeid soovitusi, mis omavahel selgelt erinevad ja seetõttu on lihtne segadusse sattuda. Millised siis tõepoolest on parimad seaded? 

Veebilehe fstoppers.com ajakirjanik ja fotograaf Alex Ventura võttis oma hoole alla erinevate seadete läbitestimise, et välja selgitada, millised siis tõesti need parimad on. Piltide allalaadimise seaded võivad muutuda, kui süsteemis tehakse uuendusi. 

Enne testimist kasutas Ventura Facebooki jaoks optimeeritud pildi üleslaadimise seadesid. Ta salvestas pildi alguses PNG formaadis, kuid muutis selle kiirelt JPEG peale, kuna osad veebilehed ei tunnista PNG faili. Ta kasutas "salvesta veebi jaoks" seadistust, mille sai valida Photoshopi "export" osas, valis "convert to sRGB" ja jättis kvaliteedi 100 peale muutmata muid seadeid. 

Facebook: parimad valikud olid 1, 5 ja 6. Osade sõnul oli kõige klaarim tulemus punktis 5 väljatoodud seadetega. 

Instagram: parimad valikud olid 3, 4 ja 5. Kindlasti soovitati välja jätta valik number 6. Selge võitja oli number 4 ja ära märgiti ka 1.

Vaata nii Facebooki kui Instagrami seadeid siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee