Uudised

Milline on parim fototaust algajale?

5 juuli 2020

Petapixel vahendab fotograaf Miguel Quilesi näpunäiteid portreefotograafile, kuidas valida parim fototaust ja miks tema kogemuste põhjal just väikene kaasaskantav fototaust algajale parim on. 

Miguel Quiles on loonud lühikese video, kus ta tutvustab erinevaid fototaustu, mida tänapäeval müüa on: alustades paberist ja vinüülist taustadest ning lõpetades kangast, eritellimusel maalitud erinevates suurustes taustadega. Fotograafi sõnul on just 5x7 tolline kokkupandav taust alustajale parim ja sobib tegelikult enamike portreefotograafide vajadustega. 

Peamised kolm põhjust on kaasaskandmise mugavus, ülespaneku lihtsus ja kompaktsus. Quilesi sõnul on kompaktsus eriti oluline, kui oled fotograaf, kel pole oma stuudiot ja töötad peamiselt kodus. Väike fototaust sobib poolportreede või portreede pildistamiseks, miinuseks on see, et tervet keha taustal üles võtta ei saa.

Boonusena näitab ta, kuidas fototaustu hõlpsalt ja kiiresti kokku panna - see on asi, millega algajad Quilesi sõnul sageli kimpus on. Video leiad siit.

 

Ka Eestifoto veebipoest saab osta erinevaid paberist ja kangast fototaustu ning nende kinnitusvahendeid. Kui midagi spetsiifilist huvitab, mida meie epoes ei tundu olevat, võid päringu saata eposti aadressil info@eestifoto.ee.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee