Uudised

Mida kinkida fotograafile jõuludeks?

4 detsember 2019

Techcrunch.com on möödunud nädalal avaldanud väikese kingiideede spikri, mille üle su fotograafist sõber, elukaaslane, pereliige või töökaaslane võiks eriti palju rõõmu tunda. Hindade puhul on välja toodud keskmine vahemik.

USB-C Hub jagaja - keskmiselt 30-50€: Mitmed uuemad sülerid on oma disainist välja jätnud erinevad pesad ja omavad vaid USB-C sisendit. Osad inimesed on selle üle rõõmsad ja osad mitte, fakt on aga see, et sa pead sellega arvestama. Eriti veel kui oled fotograaf. Techcrunch soovitab siinkohal VAVA jagajat (link allpool), millel on sisse ehitatud vanakooli USB pesad, SD kaardi lugeja ja kõrvaklappide väljund.

Käerihm - 10-30€: Kõigil fotograafidel on kaelarihm, sest kaamerad lihtsalt müüakse nii. Paljud fotograafid kaelarihma ei kasuta, kuna see on ebamugav ja pigem härivalt ees. Käerihm on heaks alternatiiviks ja tasub proovimist, see on lihtne ja turvaline.

Mälukaardid ja hoidik 7-50€: Ühelgi fotograafil pole kunagi liiga palju mälukaarte ja ilmselt ei jookse külgimööda maha ka nende hoidja. Mälukaartide ostmisel võiksid arvestada, et turvaline valik on 32GB ning osta võiks kvaliteedi poolest tuntud brände nagu Sandisk, Kingston vm. Lisaks võiks mälukaart olla “klass 10”, nii ei jää see fotograafile liiga aeglaseks. Kompakt-ja digikaameratele sobivad SD kaardid ja täiskaaderkameratele CF mälukaardid.

Aastane Adobe kinkekaart 144€: Siin on sulle väljakutse! Peaaegu kõik fotograafid kasutavad Lightroomi või Photoshopi ja kena oleks seda saada mõneks kuuks või aastaks kingitusenagi vormistada. Paraku pole Adobe oma platvormil säärast teenust veel vormistanud. Seega pead ise olema loov ning välja mõtlema, kuidas antud kingitus kõige paremini vormistada.

Mikrofiiber puhastuslapid 2-10€: Igal fotograafil on neid omajagu ja läheb alati tarvis. Väikeseid mikrofiiberlappe saab kasutada nii objektiivi klaaside puhastamiseks, kuid ka prillide, arvutikuvari või telefoniekraani puhtaks pühkimiseks.

Korralik fotokott 100-400€: Tüüpiline on, et fotograaf kulutab rahuliku südamega tuhandeid eurosid objektiividele, kuid tema fotokott on vana ja räbaldunud. Korralik fotokott hoiab varustuse turvaliselt kaitstuna. See võib teha sinust ka parema piltniku, kui tehnika on kotis organiseeritud ja neile on mugav ja kiire ligipääs.

Pehme päästik 20€: Tegu on kindlasti niši-kingitusega, kuid kui tead kedagi, kes pildistab Fujifilmi või Leica kaameraga, võiks see neile meeldida. Toote saad osta siit.

Kaasaskantav valgustus 70-500€: Kui arvad, et fotograaf kasutab vaid kaamera peal käivat välku, siis pole sa ilmselt fotograafiaga eriti palju eksperimenteerinud. Turul on väga palju erinevaid kaasaskantavad, suuremaid ja väiksemaid, valgusteid. Abi saamiseks võid pöörduda fototehnikapoodi.

Gnarbox 479-825€: Ilmselt on see üks kallimaid kingitusi ja see fotograaf peab sinu silmis olema eriline! Gnarbox on sisuliselt väline kõvaketas, mis on veekindel, sel on mitmeid kaardipesasid, USB väljundeid ja wifi. See väikene karp võimaldab sul oma pilte kopeerida ja töödelda otse sinu telefonist ilma mingisuguse süleri vajaduseta. Seega, kui su elus on professionaalist foto-või videograaf, kellest sa tõeliselt hoolid, oskab ta seda kingitust hinnata. Isegi, kui tal peaks üks säärane Gnarbox juba olema. Muuhulgas oli Gnarbox uustulnukana mullu kõige populaarsem toode Photo Plus Expo Ameerika suurimal fotomessil. 

Mini-statiiv 10-25€: Mini-statiiv on hea lisa igasse fotokotti, seda on saadaval erinevates suurustes ja erinevat tüüpi fotoaparaatidele alustades nutitelefonidest ja lõpetades DSLR kaameratega. Mini-statiivi on mugav ka perereisile kaasa võtta, see on oluliselt kergem, kui tavamõõdus statiiv ja kõik me teame, et fotograafi kott on nagunii pilgeni täis pakitud. Techcrunch.com veebileht annab siinkohal oma hääle Manfrotto PIXI mini-statiivile.

Kui mõni toode huvi äratas, astu läbi ka Eestifoto stuudiotehnika poest

Originaalartikli koos tootesoovitustega leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee