Uudised

Meta plaanib võimude surve tõttu moest läinud Giphy maha müüa

19 oktoober 2022

Facebooki emafirma Meta plaanib animeeritud piltide veebirakenduse Giphy maha müüa, taustal on Ühendkuningriigi valitsuse surve.

Inglismaa konkurentsiamet lükkas tagasi Meta kaebuse, milles väideti, et gifid ja seega ka Giphy on liiga igavad eraldiseisva rakenduse omamiseks. Konkurentsiamet vastas metafooriliselt gifi abil (a gif from The Office), kus Michael karjub järjepidevalt “ei.”

Lõppude lõpuks otsustas konkurentsiamet, et Meta ost Giphy näol oli konkurentsi kahjustav ja sõnas: "Ainus viis selle parandamiseks on Giphy mahamüümine." See aga tähendab, et Metal tuleb maha müüa kogu globaalne operatsioonisüsteem, mida on vaja gif rakenduse toimimiseks.

Nüüd tuleb peamine küsimus - kes seda küll osta tahaks? Räägitakse ju, et GIFid on igavik ja pole enam moes.

Ainus argument, mida Meta Giphy mittemüümisel välja tõi oli see, et tegu on täna "mitteatraktiivse" pakkumisega tuues paralleeli lapsevanematega, kes ütlevad oma võsukesele, et too ei pea ühtegi päeva oma elus tööl käima, kuna on nii loll, et ei suudaks tööd hoida. Siiski pani Meta kirja ettevõtted, kes varem Giphy ostmisest huvitatud olid nagu näiteks Amazon, Apple, TikTok omanik Bytedance, Snap, Twitter ja Adobe.

Paraku on Marketplace kommentaarium ja inimeste tunded GIFide osas jahtunud ja selgelt on näha, et nood on moest väljas. Noorem generatsioon peab GIFe piinlikkust tekitavateks ja ütleb, et need on vanuritele. Ühesõnaga moodne Z generatsioon ei arva GIFidest midagi, seega kui pole kasutajaid Gen Z seas, siis pole ka Gen Z datat, kust kasumit lõigata. Ja kes tahaks rakendust, mis ei suuda ettevõttele väärtuslikku datat anda? Aastal 2022 paraku mitte keegi.

Nii jäidki interneti vanurid ("boomers" - ingl k släng) mõtlema, mis siis Giphyst lõppude lõpuks saab? Kas see kuivab ära nii kui vein paikese käes? Või müttab too enne pisut ringi mõnes eraettevõttes enne kui läheb erru viimase GIFiga, kus Leonardo DiCaprio tantsib filmis The Great Gatsby?

/Allikas: Petapixel/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee