Uudised

Megakiire säriga pildistatud veepiisad moodustavad inimkujutisi - VAATA PILTE

24 juuli 2022

Norra fotograaf Ronny Tertnes pildistab makro objektiiviga veepiiskade liikumist ja on suutnud talletada nood ebatavalistes, pigem inimesi meenutavate kujutistena.

PIltidel näeb nii tantsivaid, kui käed taskus seisvaid "inimesi", kuid ka erinevaid kujutisi nagu seened, süda ja teisigi. Fotograaf kasutab oma fotode jäädvustamisel Canon 7D kaamerat ja 100mm objektiivi.

Kuidas ta seda teeb? Tertnes pildistab küll tavalise fotokaameraga, kuid osa tööst tuleb ka Photoshopis lisaks teha. Vesi on väga liikuv ja eripalgeline, seega tuleb sellele anda väheke enam tekstuuri, värve ja liikuvust. Tertnes jäädvustab kaadri just sel hetkel kui veepiisk pinda puudutab (ja järgmisel hetkel laiali lendab ning kujutisi loob). Muuhulgas kasutab ta water drop kiti, mis on justnimelt veepiiskade pildistamiseks ette nähtud. Vaata õpetust, kuidas veepiisad kaunilt kaadrisse püüda näiteks sellest youtube videost.

Säri kiirus peab olema vähemalt 1/500 ning välklamp, mis on kitiga sünkrooni seadistatud. Tertnes pildistab kaadreid korduvalt ja korduvalt, kuni tabab midagi erakordset. Samuti eksperimenteerib ta värviliste geelide või tossuga, et fotodele veel ekstra vunki juurde anda. Parimad fotod prindib ta postritele, pusadele, tassidele ja t-särkidele, aga ka raamatutesse või kalendritesse.

Vaata imelisi pilte siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee