Uudised

MAFF toob mitu fotonäitust ja põnevaid loenguid

16 september 2019

Laupäeval, 21. septembril toimub Lihulas Matsalu loodusfilmide festivali raames mitmeid foto-ja videograafidele sobivaid loenguid. Lisaks saab 19-22. septembril toimuva festivali raames kaeda mitmeid fotonäitusi.

Pääro Metsand räägib Põhjalast tutvustades sõnas ja pildis Venemaa puutumatu loodusega lõputuid taigasid, Soome ja Rootsi tundramaastikke ning Norra fjordimaastikke. Loodusfotograafi sõnul on Põhjala eraldiolev reaalsus, mis täidab inimese emotsioonidega, mida soovid hiljem uuesti kogeda. 

Seisva ja liikuva pildi looduses jäädvustamise erinevusi ja sarnasusi lahkab ETV saate „Osoon“ kaasautor ja tunnustatud loodusfotograaf Tarmo Mikussaar. Loodusfoto-ja videograaf Hans Markus Antson  räägib loodusest vlogimisest. Antsonil on sotsiaalmeedia kanalites kokku ligi 20 000 jälgijat, mis on enam kui paljudel Eesti tuntud loodusfotograafidel. Lisaks näeb teadust-ja videokunsti - Austraaliast kohale lennanud kunstnik Anna Glynn ja keskkonnateadlane Peter Dalmazzo näitavad liikuvaid pilte. Festivali raames saab tutvuda erineva foto- ja videotehnikaga.

Festivali eesmärk on tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ning nende loojaid üle maailma ning seeläbi tõsta vaatajate teadlikkust ja huvi keskkonnateemade vastu. MAFFil linastub ligi sada uut loodusfilmi, millest kolmandik osalevad ka rahvusvahelises võistlusprogrammis. Filmid võistlevad kahes kategoorias: "Loodus" ning "Inimene ja loodus". Filmiseansid toimuvad Lihula Kultuurikeskuses. Valikut festivalifilmidest saab näha ka Pärnus, Haapsalus, Pürksis ja Rannakülas. Fotoprogrammi üritused toimuvad Lihula mõisas. 

MAFF-i fotoprogrammiga saad täpsemalt tutvuda siit.

 

Fotonäitused:

Jaan Künnap „Mäed ja inimesed“ Lihula keskraamatukogus

Haapsalu fotoklubi „Las jääda meie metsad“  Lihula mõisas

Marje Loide „Jäälilled“ ja „Värvikad tegelased“ Lihula mõisas

Eesti Kinoliidu 55. sünnipäeva tähistamiseks koostatud rändnäitus „Kaadritagune elu“ Lihula kultuurikeskuses

„Loomanimedega taimed Eestis“ Penijõe mõisas

„19. Vereta Jaht“ Penijõe mõisas

Anna Glynni ohustatud liikide kunstiprojekt „Üksi jäetud / Marooned“ Pärnu Uue Kunsti muuseumis (avatud alates 6ndast septembrist)

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee