Uudised

Maailmakuulus Pirelli kalender näitab unistusi

22 detsember 2018

Detsembris tuli välja uus 2019 aasta Pirelli kalender, kuhu hinnatud fotograaf Albert Watson on sisse pannud nelja tuntud ja andeka naise unistused.

“Tahtsin teha midagi täiesti erinevat, mida seni Pirelli on teinud, seda ka fotograafilises plaanis,” ütles Albert Watson.

Kalendri pildistamiseks loodi justkui mini filmistsenaarium, milles osalesid neli erinevat naist - näitleja Julia Garner, maalikunstnik Laetitia Casta, tantsija Misty Copeland ja tippmodell Gigi Hadid. Kõigil neil on oma lugu, kuid ühine eesmärk - oma unistuse täideviimine.

Esimene neist on fotograaf, keda paelub looduse ilu ja lihtsus ning tema unistus jagada oma pilte maailmaga, käekõrval hea sõber ja ühtlasi inspiratsiooniallikas. Teine on maalikunstnik, kes on lummatud värvist ja vormist, unistades koos oma toetava partneriga kunsti kõrgematest väärtustest. Kolmas on tantsija, kes jagab pühendumust ja kirge oma loomingu vastu armsama süleluses ja unistab Pariisi suurimate lavade vallutamisest. Neljandaks üksildane kõrgklassi influencer, kes elab uhkes klaaskuplis ja mõtiskleb oma sõbraga elu mõtte ja väärtuste üle. Need on nende elud - nende lood ja unistused.

“Misty Copeland on väga kuulus tantsija, kuid kujutame ette, et ta ei ole ja alles unistab selleks saamisest,” kirjeldas fotograaf ühe pildi sünniprotsessi. Tantsijanna on tegelikult pärit lihtsast paljulapselisest perest, kuid ta ei lakanud iial unistamast. “Vahel on unistuse taga tõeliselt raske töö,” lisas fotograaf Albert Watson.

Albert Watson on moefotograaf, kes on tuntud oma kire poolest kunsti ja muusika vastu. Ta on pildistanud näiteks 100 moeajakirja Voque esikaant, ta on loonud suuri reklaamfotosid säärastele moemaailma gigantidele nagu Prada, Chanel ja Levis.

Pirelli kalendris on 40 filmilikku fotot ühisnimetaja all “Unistamine”, mis on üles võetud Miamis ja New Yorgis. See on ühtekokku Pirelli neljakümne kuues kalender. 

Lähemalt saad lugeda siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee