Uudised

Maailma suurima fotokonkursi üks preemiatest tuli Haapsallu

22 märts 2021

Mõni päev tagasi avaldas Sony World Photography Awards konkursi kümne erineva kategooria võitjad - looduse kategooria parimaks nimetati Haapsallase Cristo Pihlamäe foto jänesest, kes on keele suust välja pistnud.

"See jänes jooksis mulle ise ette," sõnas fotograaf oma võidutöö kohta. Pihlamäe sõnul on foto pildistatud Haapsalu ja Uuemõisa vahel, kus ta käis jäneseid mitme päeva jooksul pildistamas. 

Maailmatuntud fotokonkurssile saatis ta kaks pilti. Teine pilt oli Pihlamäe sõnul oravast, kellele tuul oli Elvise soengu pähe puhunud. "Valisin tegelikult 6-7 oma lemmikfoto vahel, mida konkursile esitada," lisas ta.

Cristo Pihlamäe töötab igapäevaselt Soomes ehituse alal ja pildistab hobi korras iga päev. "Soomes on linna-ja töömüra nii suur, et looduses käimine on minu jaoks puhkus ja rahu," avaldas ta. Peamiselt pildistabki Pihlamäe loodust ja linnavaateid. "Inimeste pildistamine pole minu jaoks."

Tegemist on fotograafi esimese  võiduga. "See konkurssir eklaam jooksis mulle pidevalt sotsiaalmeedias ette ja nii otsustasingi osaleda." 

Sony World Photography Awards konkursi kümne kategooria parimatest valitakse aasta fotograaf, kelle nimi avaldatakse 15. aprillil. Võitjat premeeritakse 5000 dollarilise autasuga ja Sony tehnikaga. "Muidugi on mul võidulootus, kui mu foto juba niikaugele jõudis!"

Jälgi Cristo Pihlamäe tegemisi siit.

 

Sony World Photography Awards konkursi​ parimate nimekirja valiti enam kui sada fotograafi üle maailma. Võitjad ja parimate nimistusse valitud pildid lähevad virtuaalsele näitusele, mida saab näha Maailma Fotograafia organisatsiooni kodulehelt. Kategooriad, millele iga fotograaf võis esitada kuni kolm fotot olid: arhitektuur, looming, elustiil, maastik, liikumine, loodus, objektid, portree, tänavafoto ja reisifoto. Vaata kategooriate parimaid pilte siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee