Uudised

Maailma parima pressifoto 2018 nominendid selgunud

24 veebruar 2018

Taas on aeg möödunud aastast kokkuvõte teha, nii on selgunud ka eelmise aasta parimate pressifotode nominendid. 

1955. aastast saadik on Hollandis jagatud maailma parima pressfoto tiitlit, ning järjekordselt 61. korda antakse auväärt poodiumikohad kätte 12. aprillil suurel show'l Amsterdamis.

Auhindu antakse, nagu juba tavaks, 8 kategoorias, milleks on hetkel aktuaalsed probleemid, keskkond, igapäevauudised, fotograafide pikaajalised projektid, loodusfotod, inimesed, sport ja otseuudised.

Suurima, peaauhinna püüdjad on sel aastal järgmised karmid pildid:

1. Rohingya kriis.

Patrick Brown.

Sept 28, 2017


Õõvastavad pagulaste kehad Rohingyas. Ligi 100 pagulast üritas põgeneda Myanmari ebaõiglastest tingimustes. Laev nendega aga läks põhja umbes 8 km kaugusel Bangladeshi Inani rannast. Ellu jäi 17 inimest.

2.Boko Haram kinnitas pommid…

Adam Ferguson.

Sept 21, 2017


14-aastane Aisha näol tegu portreega Nigeeria tüdrukust, kelle Boko Haram röövis, et värvata ta enesetaputerroristiks. Neiu aga suutis põgeneda ja abi leida ning ei pidanud pomme õhku laskma.

3.Nähes vahetult tagajärge pealt…

Toby Melville.

Märts 22, 2017


Mööduja lohutab haavatud naist pärast Londoni Westminster Bridge’i rünnakut, kui Khalid Masood oma autoga inimeste hulka sõitis, sellega 5 inimest tappis ja paljusid vigastas.

4.Mosuli lahing.

Ivor Prickett.

Märts 15, 2017


Tsiviilelanikud, kes jäid veel pärast linnalahingut lääne Mosulisse püsima, et aidata Mamuni naabruskonda.
 

5.Mosuli lahing.

Ivor Prickett.

Juuli 12, 2017


Mosuli lahingust teine pilt tundmatust noorest poisist, kes ISISe kontrollitud aladelt vanalinnas välja tassiti. Pildi tegemise hetkel hoolitsesid tema eest Iraagi eriväe sõdurid.
 

6. Venezuela kriis.

Ronaldo Schemidt.

Mai 3, 2017


28-aastane José Víctor Salazar Balza lahvatas leekidese vägivaldsete kokkupõrgete tulemusel mässupolitseiga president Nicolas Maduro vastasel protestil Caracas’is.
 

Valdkondade kaupa võid leida kõik nominendid siit:
https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2018