Uudised

Maailma kalleimaks oksjonil müüdud fotoks võib saada Man Ray inimviiul

20 veebruar 2022

Man Ray foto viiuliks muudetud alasti naise kehast on kunstniku kuulsamaid meistriteoseid ja eeldus on, et see müüakse maikuus peetaval Christie oksjonil orienteeruvalt 5-7 miljoni dollari eest - oksjonimaja sõnul on see on kõrgeim hind, mida ühe foto eest seni küsitud on.

Ameerika sürrealistliku kunstniku 1924ndal aastal pildistatud mustvalge foto nimega "Le Violon d'Ingres" muudab naise alasti keha viiuliks kattes tema selja f-aukudega. Ray ehk sünninimega Emmanuel Radnitzky, elas aastatel 1890 kuni 1976. Ta oli Dada ja sürrealismi liikumise võtmeliige. Christie oksjonimaja sõnul omandas tuntud foto New Yorgis elav kunstikollektsionääridest paar Rosalind Gersten Jacobs ja Melvin Jacobs juba 1962. aastal ja see foto on nende kogust kõige olulisem osa. Aastakümnetega kogutud kunstikogus leidub lisaks ka muid fotosid, ehteid ja plakateid.

Kunstikogu on müüki pannud paari tütar Peggy Jacobs Bader, kelle sõnul igal kollektsiooni teosel on oma intiimne lugu, mis peegeldab tema vanemate suhte rõõmsat vaimu. Rosalind Jacobs suri 2019 vanuses 94, Melvin Jacobs suri 1993 vanuses 67.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee