Uudised

Looduse Aasta Foto 2019 ootab osalejaid

24 aprill 2019

Looduse Omnibuss alustas 21. aprillil fotode vastuvõttu Looduse Aasta Foto 2019 konkursile. Pilte saab saata kuni 20. maini 2019 ja auhinnafond on kokku 8000 eurot.

"Igaüks meist saab panustada hetkeseisu talletamisse loodusvaatluste maratonil ning piltide saatmisega aasta loodusfoto võistlusele," ütles konkursi korraldaja Jaan Riis.

Maikuu on Riisi sõnul looduskaitsekuu ning tänavuse aasta teema „Igaühe loodushoid“ annab võimaluse arutleda, mida saab igaüks teha loodusest hoolimiseks ning selle rikkuse säilitamiseks järeltulevatele põlvedele. "Ootame kõiki võistlusel kaasa lööma - nii harrastajaid kui professionaale, lapsi, noori kui täiskasvanud loodusfotograafe," lisas Riis.

Võistlus toimub  tänavu 19. korda. Pilte saab osalema saata üldarvestuses kaheksas kategoorias, noorte ja laste arvestuses kolmes kategoorias. Samuti hinnatakse omaette kategoorias liikuvaid pilte. Iga foto juurde võiks autor lisada pildile väärtust lisava loo pikkusega kuni 500 tähemärki. Kokku võib iga autor esitada kuni 20 fotot ja kuni kolm videot.

Viimastel aastatel on osalejate arv olnud 700-800 fotograafi 6000-7000 fotoga. "Loodame, et sel aastal on sama palju osalejaid," ütles Riis.

Žüriid juhib Eesti loodusfilmi ja loodusfoto Grand Old Man Rein Maran, kes on seda olnud ka kõigil varasematel aastatel.

Kokku jagatakse 15 „Tantsivat hunti“ ning selgitatakse välja Aasta Loodusfotograaf, kes pälvib „Suure hundi“ auhinna. Konkursi tööd hinnatakse suvel ning auhinnagala ja fotonäitused avatakse oktoobris. Selleks ajaks on valmis ka uus Loodusfoto Aastaraamat 2019.

Võistluse ajakava, reeglid ning piltide üleslaadimise koha koos juhenditega leiab SIIT.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee