Uudised

Lihula mõisa tuleb nimekate fotograafide näitus

3 juuli 2019

Tuleval nädalal, 12. juulil, saab Lihula Muusikapäevade festivali raames näha fotonäitust, mis jääb üles vaid nädalaks ajaks.

Fotonäitus “Aeg, koht, valgus, LIHULA 2019” koondab endas kümne fotograafi tööd. Fotograafid Kristoffer Albrecht, Taneli Eskola, Jaakko Heikkilä, Ritva Kovalainen,  Hannele Rantala, Matti Saanio, Pentti Sammallahti, Leena Saraste ning Antti Ylönen ​esindavad Soome vanema ja keskpõlvkonna fotokunsti. Lisaks soomlastele on esindatud ka prantslase Myr Muratet fototööd.

"Soome fotokunsti hinnang maailmas on viimastel aastatel tõusvas suunas ning kõikide näitusel osalevate kunstnike tööd on pidevalt esil nii Soome tähtsaimate kunstimuuseumite seintel kui ka ülemaailmselt hinnatud galeriides," ütles ürituse korraldaja Miina Järvi.

Festivali Lihula Muusikapäevad ja fotonäituse Aeg, koht, valgus, LIHULA 2019 korraldajate sõnul on neil plaan pakkuda kunstielamust, mis ühendab klassikalise muusika ja fotokunsti.

Klassikalise muusika festival Lihula Muusikapäevad toimub tänavu ühetestkümnendat korda. Näituse avamine Lihula mõisas on 12. juulil kell 21.00.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee