Uudised

Leis sai USA fotokonkursil esikoha

16 september 2022

Fotograaf Heikki Leisi premeeriti Ameerika fotokonkursil analoogi portreekategoorias esikohaga, kus tema foto poisist sümboliseerib tänapäevaseid keskkonnaprobleeme.

"See on foto minu keskkonna teemalisest sarjast, mida pildistan läbi laste, kuna nemad on meie tulevik ja peavad seda jama siin sööma, mida meie siin kokku keerame," sõnas Leis otse. Fotograaf käsitleb enda sõnul võimalikult erinevaid maailmas toimuvaid probleeme. Kuna Eestis on metsatulekahjusid õnneks väikesel määral, tuli antud foto lavastada. Võidufoto on pildistatud Tartumaal Pangodi lähistel, kus on ta sõprade maakodu. "Lasin Vasula õunaaiast selle suure puu kohale tulla ja panime seal püsti," avaldas ta pildistamise telgitaguseid.

Lavastamine Leisile meeldib. "Olen lavastanud ka näiteks üleujutuse pildi üleujutaud toaga või siis prahti täis jõeääre, kuhu vedasin ise prahi ja hiljem muidugi koristasin ära ka."

Fotokonkursi žüriiliikme Zhai Honggang sai võidupildiks valitud Heikki Leisi foto, kuna veider kombinatsioon visuaalsetest efektidest kummalises atmosfääris on see, mis inimesi mõtlema paneb.

Pilt noorest poisist tühjal süngel põllul põleva puu taustal on tehtud tänavu juunikuus (võidufoto). Pildistatud on see Hasselblad 500 kaameraga Kodak Ektar 100 filmile. Mullu osales Leis samal konkursil oma vanameeste fotoga ja pälvis teise koha. "Eks ma osalen aegajalt teistel konkurssidel ka, kuid sellel olen kolm korda auhinnalise koha saanud - ju siis selle žürii maitse kattub kuidagi minu omaga," rõõmustas Leis.

Täna, 16. septembril 2022, avab Leis Tartus ka fotonäituse lõbusatest vanameestest, mille kohta saad täpsemalt lugeda Eestifotos ilmunud uudisloost.

Vaata kõiki IPA ehk International Photo Awards 2022 parimaid fotosid.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee