Uudised

Lätimaa hetked on Tartumaal

3 detsember 2018

Tartumaal, Jääaja Keskuses on kuni aasta lõpuni avatud Läti fotograafi Ingemars Vekterise fotonäitus “Lätimaa hetki”, mis on pühendatud Läti Vabariigi 100. aastapäevale.

"Mind õpetas pildistama fotograafist vanaisa, see on mu hobi ja lõõgastus igapäevatööst," ütles Vekteris, kes töötab televisioonis ja raadios. Vekteris jälgib fotograafide Annie Leibovitz, Peter Lindberg ja Mario Testino töid. "Arvan, et mu järgmine fotonäitus tuleb portree- või moevaldkonnas," avaldas ta.

Fotograafi sõnul aitab maailma vaatamine läbi kaamerasilma lõõgastuda ja argimuredest vabaneda. Vekteris pildistab peamiselt Lätimaa loodust ja portreesid huvitavatest inimestest enda ümber.

Ingemars Vekteris on fotograaf, Läti regionaaltelevisooni (Re:TV Latvia) ja raadiojaama Radio Skonto direktor, Vidzeme rakenduskõrgkooli multimeedia labori juhataja. Noorukieas tegutses ta lisaks fotograafiale ka arvutigraafika ning -reklaami valdkonnas. Aastaid on Ingemars Vekteris juhtinud Valmieras üleriigilise regionaalse teleprogrammi edastamist Vidzeme TV ja Re:TV Latvia kaudu. 

Näitusel oleva pildid on üles võetud Vidzeme regioonis ehk Läti Liivimaal ajavahemikus mullu kevadest kuni käesoleva aasta suve lõpuni. Näitus on avatud Jääaja keskuse konverentsisaalis ning kõigile huvilistele tasuta. Facebookis leiab tema tehtud töid Ingemars Vekteris Photography alt.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee