Uudised

Lähme Kuubale pildistama?

13 detsember 2021

Fotograaf Annika Metsla kutsub jaanuari lõpus algavale ligi kahe nädalasele Kuuba avastusretkele, mis on samal ajal ka fotokursus, kuhu võib tulla kasvõi nutitelefoniga.

"Kuuba on ammu olnud unistuste sihtkoht ja tundub, et sobib ideaalselt ka fotoreisiks, kuna seal on, mida jäädvustada - mitte niivõrd loodust, kuivõrd värvikaid karaktereid ja kirevaid koloriite, mida leiab üle terve saare," sõnas Metsla. Kuuba on tema sõnul just oma kontrastidega väga inspireeriv. Metsla on varasemalt korraldanud fotokursuseid Balil ja tagasiside on olnud ääretult positiivne. "Osad minu eelnevatel reisidel osalejad on juba ka selle fotoretkega liitunud."

Kursusel osalemine ei eelda professionaalse tehnika olemasolu - reisile võib tulla nii peegelkaamera- kui nutitelefoniga. "Minu eesmärk on inspireerida märkama-nägema ja selleks on tänapäeval ka telefonid suurepärased, kindlasti on osad paigad säärased, kus kaameraid ei kasutagi," julgustas Metsla fotoretkega liituma. 

Kuuba on saar,  mis inspireerib ja pakub põnevat materjali nii algajale kui ka tõsisemale fotoharrastajale. Kuubat tuleb kogeda mitte hotellidest ja läbi bussiakna, vaid kodudes, tänaval ja rahva seas. Elame sisse Kuuba pärisellu nii peatänavatel kui tagahoovides, Fordides ja Moskvitšites, päikesesäras ja sumedates öödes. "Suureks boonuseks on meie teine grupijuht, värvikas Ivo Tšetõrkin, kes Kuubal nagu kodus ja põhimõtteliselt läheme selle reisiga tema kohalikele sõpradele külla." See tähendab, et näha saab paljut, mis ametlike turistituuride ees varjule jäetakse. Retkel pole plaanis tormata bussiga ühe muuseumi juurest teise juurde ning ei proovi nende nappide päevade jooksul läbi kammida saart, mis on idast läände üle 1200 kilomeetri lai. Võetakse ette vähem, aga see-eest põhjalikult, nauditakse ööelu ja kuulatakse muusikat udustes baarides.

Kursuse käigus jagatakse igal hommikul ülesanded vastavalt eesootava päeva ettevõtmistega. Igal õhtul, kui valgust pildistamise jaoks napib, võetakse päev ühiselt kokku. Analüüsitakse fotosaaki, jagatakse eredamaid emotsioone ning tehakse sissejuhatus järgmisesse päeva. Kursuse lõpuks on osalejatel olemas materjal kunstiliseks fotoraamatuks. See on visuaalne mälestus, mis võtab kokku ühe tervikliku reisiloo koos ülevaatega sihtkohast ning seal kogetust.  

Loe täpsemalt ja registreeru siit. Vaata Kuuba galeriid siit.

Reis toimub vahemikus 25. jaanuar - 03. veebruar 2022. Reisi kestuseks on 11 päeva kohapeal, 13 päeva koos Tallinn - Havana - Tallinn lendudega. Osavõtutasu on 2300 eurot, mis ei sisalda lennupileteid. Osalejate arvuks on kuni 11 reisihuvilist ja kaks reisijuhti - fotograaf Annika Metsla ning teejuht Ivo Tšetõrkin.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee