Uudised

Kuidas pildistada inimesi?

10 detsember 2020

Paari päeva pärast võid raamatupoodidest leida fotograaf Kaupo Kikkase trükisooja ja põhjaliku 184-leheküljelise raamatu, kuidas paremini inimesi pildistada.

"Nimetan ise seda kokaraamatu formaadiks, kus on õpetatud, kuidas seda teha, mis sest välja tuli ja lõpuks ka tehniliselt üle selgitatud," sõnas Kikkas naljaga pooleks. Raamatu idee on tema peas enne kirjutama hakkamist küpsenud nii umbes kuus-seitse aastat. 

"Kuidas pildistada inimesi" on eriline fotoõpik, kus on käsitletud väga palju teemasid ning nii fotod kui teksti nende juurde on teinud üks inimene - sääraseid raamatuid on maailmas väga vähe. Kõik raamatus olevad pildid on Kikkase enda loodud 15-aasta jooksul reaalseid vajadusi silmas pidades ja lähtudes sel hetkel paremast võimalikust lahendusest. "Nii on jutud nende fotode juures ka otse elust enesest: mõtted, mis mind fotot tehes valdasid ja miks mingi olukord just nii sai lahendatud." Kikkas on olnud aastaid tegev fotograafia õppejõuna, mistõttu näeb ta, mida inimesed vajavad ja kuidas see neile kohale viia. "Raamat ei saa olla kuiv, mängulisus ja lugemise kergus peab säilima."

Fotograafi sõnul on raamat suunatud kõigile inimestele, kellel on fotohuvi ja inimeste pildistamise huvi, mitte vaid professionaalidele, kuid justnimelt laiemale publikule. Iga lehepaar pakub ühe peatüki, mis koosneb fotost, teooriast ning pildi kirjeldusest ja selle tehnilistest andmetest. Igale teemale annab vastused küsimustele "mis, miks ja kuidas?". 

Huvilised on 17. detsembril oodatud Tallinna Fotografiskasse raamatuesitlusele. Kes ei julge avalikule üritusele tulla, saab 15. detsembril vahemikus 15-18.00 külastada Eestifoto avatud uste päeva ning raamatut koos värske pühendusega endale või sõbrale jõulukingiks soetada.

Siit leiad fotograaf Kaupo Kikkase raamatu tutvustuse ja sisukorra koos mõningate näidetega.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee