Uudised

Krakowi Fotomuuseum avab uksed vanas lasketiirus

2 mai 2019

Seni Krakowi linna keskuses asunud fotomuuseum kolib sügisel värskelt renoveeritud 1880. aastatest pärinevasse majja, mille renoveerimine läks maksma umbes 1,2 miljonit eurot. 

1936 aastal rekonstrueeritud majas aadressil ul. Królowej Jadwigi 220 asus varasemalt lasketiir ning see seisis kasutuna 11 aastat, kuna oli täiesti lagunenud.

Peaaegu üleni puidust ja klaasist ajalooline hoone pärineb 1880ndatest aastatest ja seda kasutas lasketiiruna Krakówi relvaühing ja hiljem Piłsudski Poola leegionid. Muuseumis on üleval püsinäitus nimega “Portree”, kus saab näha fotoportree arengut läbi aja, niisamuti erinevat varustust ja tehnikaid, kulmineerudes endast tehtud portreede ehk selfiedega. Samas on ka välinäitus auhinnatud kohaliku fotograafi Wojciech Plewiński töödega.

Krakowi keskusest Fotomuuseumisse jõudmiseks kulub 20 minutit bussisõitu. Stara Strzelnica ehk Vana Lasketiiru maja on arhitektuurilise väärtusega ja ainuüksi oma ainulaadse välimuse poolest kohalesõitu ning ka selle pildistamist väärt.

Muuseumiga samas majas asub ka restoran ja raamatupood. Selleks, et ühelt näituselt teisele pääseda tuleb sõna otseses mõttes restoranilaudade vahelt läbi jalutada.

Enamik fotomuuseumi renoveerimise rahast tuli Euroopa Liidu toetusfondidest. Veebilehe The Krakow Post andmeil saab fotomuuseumi ametlik avapidu toimuma käesoleva aasta septembris või oktoobris. 

Krakowi Fotomuuseumi kodulehe leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee