Uudised

Kaupo Kikkas näitab Solarises jumalikke sambaid

31 juuli 2022

Solaris galeriis saab augustis näha Kaupo Kikkase loomingut, kus tippsportlased on meigikunstniku Õnne Rudiga koostöös muudetud inimsklulptuurideks, taaselustades nii Vana-Kreeka iluideaale.

"Skulptuur on minu kummardus klassikalistele iluideaalidele, mis on pidanud vastu tuhandeid aastaid ja terve selle aja jooksul ka kunstnikke inspireerinud," sõnas Kikkas. Eestis puudub iidsete kultuuride skulptuuripärand ja ega klassikalisi skulptuuregi ole palju. Tema sõnul võib öelda, et ta täitis selle tühimiku hetkel, kui kujutas inimkeha malmist materjalina – muutes kujudeks ja kattes krohviga.

"Eesmärk oli eemaldada inimkond, kuid vaatamata pingutustele jäid nad mõnevõrra inimlikuks," ütles Kikkas ja lisas, et neil on kõik samba head omadused, kuid puudub kivi külmus ja selle ebainimlik täiuslikkus. "See on jumalik materjal, millega töötamisest unistab iga kunstnik!"

Näitus nimega Sammas (The Statue - ingl k) sõna on mitmetähenduslik ja haakub seetõttu hästi fotode külge. "Mõnele meenub kõigepealt kangelaslik monument, teisele igav poliitiku büst või hoopis New Yorgi Vabadussammas," tutvustab Kikkas oma kodulehel. Paljude jaoks tähistab sõna "sammas" midagi iidset, Kreeka või Rooma aegset.

Näitust saab Solaris galeriisse vaatama minna 3-14. augustini 2022. Lisainfo kodulehel.

*

Näitus "STATUE /SAMMAS" valmis 2011. aastal Eestis toimunud IFBB klassikalise kulturismi maailmameistrivõistluste auks ning pärast esmaesitlust Eestis kingiti näitus Maailma Kulturismi ja Fitnessi Liidu (IFBB) peakontorile. Seetõttu sai näitust näha Eestis vaid lühikest aega ning nüüd kümme aastat hiljem tuleb näitus lõpuks SOLARIS Galeriis taasesitlusele. Näitusele lisab värske ja mastaapsema mõõtme Kaupo fotoloomingu ainetel sündinud Margus-Richard Talivee suureformaadiline teos. Margus on graffiti ja tänavakunsti taustaga kunstnik ja teos on loodud tänavakunstile sobivas võtmes ning vormistuses.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee