Uudised

Kary H. Lasch - 50ndate kuldajastu ja maailmastaarid

21 aprill 2024

Mõni päev tagasi avas Fotografiska Tallinn uue nostalgilise ja samas glamuurse näituse, kus ekstsentriline fotograaf Kary H. Lasch toob vaataja ette möödunud aegade hiilgust koos sääraste suurkujudega nagu Salvador Dalí, Pablo Picasso, Sophia Loreni ja Brigitte Bardot.

“Kerge lohakus ja boheemlaslik hoolimatus, elu nautimine ja huumor – need on märksõnad, mis seda näitust kõige paremini iseloomustavad," sõnas Fotografiska näituste juht Maarja Loorents. Lasch lähenes oma elukutsele teatava huumoriga ja nii ongi ta end fotograafia ajalukku talletanud läbi veidruste, tempude ja seikade. Fotografiskas saab näha umbes 75 teost tema hiiglaslikust, 500 000 pildist koosnevast fotokogust.

Kary H. Laschi (1914-1993) näituse „Kuldajastu"  fookuses on 50ndate atmosfäär ja ajastuvaim. Prahas sündinud ja Rootsis elanud Lasch oli julge ja avatud looja. Tema karjäär möödus staaride tagatubades, Cannesi filmifestivali kütkestava glamuuri südames ja maailmakuulsate kunstnike seltsis. Näitust saab vaatama minna kuni septembrikuu alguseni. 

Lisaks on Fotografiskas hetkel veel üleval ikoonilise moefotograafi Peter Lindberghi näitus „Olemise kergus“, mis on avatud 2. juunini; Simen Johani näitus „Paradiisi ootuses“ ja Wang Cheni meeliköitev videoinstallatsioon „Killustunud naudingud“. Esimesel korrusel paikneva kohviku seintel on aga võimalik tutvust teha noore ja andeka Soome fotograafi Svante Gullichseni teostega.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee