Uudised

Kaks IPA parimat fotograafi on selgunud

25 oktoober 2019

22. oktoobril kuulutati New Yorgis välja IPA kaks kõrgeima preemia võitjat - selgusid Rahvusvaheline Aasta Fotograaf ja Aasta Üllataja. 

Aasta Parimaks Fotograafiks ehk International Photographer of the Year kuulutati fotograaf Mustafa Hassona pildiseeriaga Palestinian rights of return protests (Palestiinlaste õigused tagasi pöördumiseks - toim.).

Pildiseeria näitab Palestiinlaste iganädalast protestiaktsiooni Iisraeli piiri juures, soovides saada tagasi õigusi tagasipöördumiseks. Protest kestab senini, tapetud on 233 ja haavatud 21 000 palestiinlast.

Aasta Üllataja ehk Discovery of the Year preemia sai fotograaf Mikkel Hørlyck oma pildiseeriaga The Neglected (Tähelepanuta jäetud - toim.)

Moldova linnas nimega Orhei on orbudekodu, kus elab umbes 200 meest ja poissi, kes on füüsilise või vaimse puudega. Moldova on Euroopa vaeseim riik ja vaesus on ka põhjus, miks paljud vanemad on sunnitud oma lapsed orbudekodusse andma. Tavaline on, et seejärel jäävad enamik poistest ilma oma vanemate hoolest ja tähelepanust, mis saab nende emotsionaalsele tasakaalule saatuslikuks. Moldova valitsus soovib riigi kõik orbudekodud sulgeda ja suunata poisid edasi kasuperedesse. Antud idee on olnud õhus pikalt, kuid selle teostus seisab rahaliste vahendite ja initsiatiivi taga.

IPA ehk International Photography Awards on nimetatud ka fotograafia Oscarite jagamiseks ja saad lähemalt lugeda kodulehelt www.photoawards.com. Kokku auhinnati 26 parimat fotograafi, kelle võidupilte saad vaadata galeriist.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee