Uudised

Kae laulja Bryan Adamsi fotonäitust otse üle veebi

29 aprill 2020

Tuleval pühapäeval, 3. mail, toimub Fotografiska teine otsetuur ja publik viiakse 20 aastat hobifotograafina tegutsenud popartist Bryan Adamsi näitusele virtuaalselt. 

Tegemist on esimese Bryan Adamsi loomingulise väljapanekuga Eestis. Näitus koosneb kolmest fotoseeriast, mis peegeldavad erinevaid tahke tema tööst portreefotograafina: kuulsusest ja glamuurist trauma ning eluraskusteni välja. 

Näitusele nime andnud seeria „Päevavalgel“ (Exposed) fotod toovad rambivalgusesse mitmed tuntud meelelahutus-, moe- ja kunstimaailma tegelased. Seeria „Kodutud” (Homeless) on esmaesitlus kogu maailmas, tutvustab kodutuid, kes müüvad Londoni tänavatel ajakirja The Big Issue. Mullu mais valmis portreedest ka raamat. Näituse osa „Haavatud: sõja pärand” (Wounded: The Legacy of War) koosneb fotodest 2000. aastatel Afganistani ja Iraagi välismissioonidelt naasnud vigastatud Briti sõduritest.

Pressiesindaja Nänsi Männiku sõnul jõudis Adamsi näitus Fotografiskas enne eriolukorra väljakuulutamist avatud olla vaid nädala. Virtuaalne näitusetuur on inglisekeelne, tasuta ja toimub Youtube kanali vahendusel. Soovi korral on võimalik soetada e-pilet Fotografiska veebilehel.

Näitusele pääseb pühapäeva õhtul kell 19 siit

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee