Uudised

Kaameraks muudetud majas tehti maailma suurim märgkolloodium

13 detsember 2018

Samal ajal kui kogu muu maailm on keskendunud kaamerate kompaktsemaks - pisemaks ja kergemaks - muutmisele, on fotograaf Ian Ruhter otsustanud teha ühe, sõna otseses mõttes maja suuruse kaamera, ning sinna sisse märgkolloodiumi.

Antud juhul loodi majast tehtud kaameraga foto suurele klaasplaadile, millele kallati vahetult enne pildi tegemist kannust kolloodiumi vedelikku. Kolloodium on nitrotselluloosi lahus dietüüleetri ja etanooli segus, mis kuivamisel moodustab puhta läbipaistva plastmassi-taolise kile. 

Ruhter ja tema meeskond leidsid Californias, mahajäetud Bombay Beachi piirkonnas, maja, mille elutuba muudeti kaamerakere sisuks. Sellesama majast tehtud kaameraga võeti suurele klaasplaadile mõõduga 168x229 cm üles ühe saja aastase kohaliku elaniku portree. Seina sisse lõigatud auku kinnitati hiigelsuur lääts, mille kaudu joonistas 10-sekundi jooksul sisselastud valgus maja sees olevale suurele klaasist pinnale pildi. 

Portreele sai Ted, kes oli pildi tegemise hetkel 97-aastane. Ted oli abielus 71-aastat, tal on neli last, tema abikaasa on siit ilmast lahkunud ja hetkel saadab teda eluteel Suzie. Ted oli kunagi sunnitud oma kodust, Bombay Beachist lahkuma, ta pakkis oma asjad ja sõitis umbes viisteist minutit, kuni jõudis kohta nimega Slap City. Ted on täna saja aastane ja sisuliselt kodutu, ta elab oma autovagunis.

Meeskond tegi kogu protsessist ka põneva dokumentaali, mida saad vaadata siit. Meeskonna teisigi tegemisi saad jälgida lehelt Silver and Light Vimeo channel.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee