Uudised

Külasta virtuaalselt Kanada, Prantsusmaa ja Inglismaa fotofestivale

4 aprill 2021

Olenemata sellest, et reisimine on hetkel üle maailma piiratud, jääb võimalus virtuaalseks reisimiseks ja muuhulgas ka fotofestivalide külastamiseks.

Capture Photography Festival toimub kuni aprilli lõpuni ja leiab aset Kanadas. Osalejateks on nii kohalikud kui ka rahvusvahelised artistid. Kokku osaleb festivalil üle 30ne kultuuriasutuse, nende hulgas nii muuseumid kui ka privaatsed galeriid. Muuhulgas saab kuulda ka arutelu, kuidas digitaalne fotograafia ja sotsiaalne meedia meie kogemusi mõjutab; osaleda zuumi seminaril, mis on fokusseeritud nn hiinalinnadele üle Põhja-Ameerika; külastada loengut, kus Erika DeFreitas räägib oma Guajaana päritolust ning sellest, kuidas tema katoliiklasest taust on aidanud teda töös. Külasta kodulehte capturephotofest.com ja uuri täpsemalt järgi.

World Press Photo Festival ehk veebiversioon Maailma pressifoto festivalist leiab aset 15-17. aprillil. Esimesel päeval toimub parimate autasustamine ja avaldatakse 2021 maailma parimad erinevates kategooriates. Muuhulgas maailma parim foto ja maailma parim fotolugu. Järgnevad päevad on pühendatud artistide ettekannetele ja seminaridele. Niisamuti jagavad oma lugusid võidufotode autorid. Vaata täpsemalt: worldpressphoto.org/festival

The Other Side - An Online Exhibition by PHmuseum kuni 12. aprillini saab virtuaalselt külastada ka PH muuseumis üleval olevat näitust, mis hõlmab Kolumbias, Salvadoris, Hondurases, Guatemalas ja Mehhikos nelja aasta jooksul toimunud ümberasumisi - mis paneb inimesi enda eluga riskima; maha jätma neid, kes on omad ja armastatud ning lootusrikkalt ümber asuma teisele poole piiri. Näitusel saab näha 30ne auhinnatud fotograafi tööd. Kokku osaleb näitusel seitse galeriid. 

FORMAT Festival leiab aset Inglismaal ja seda saab külastada kuni 11. aprillini. Tegu on Inglismaa ühe suurima foto-ja meediafestivaliga, kus osalevad artistid maailma eri paigust. Tänavuseks teemaks on "Kontroll". Kuraatorid julgustavad osalejaid nii vaatama, looma, panustama ja osalema selles, mis fotograafia on ja mis see olla võiks. Näha saab näiteks Etinosa Yvonne fotosid Nigeeria terrorismi ja vägivalla läbielanud ohvritest; Shelli Weiler on dokumenteerinud Instagrami jaoks loodud selfi-tehastest alates New Yorgist kuni Los Angelesini; Fotograaf Satyadeep Singhi pildilist ülevaadet inimesest läbi religiooni ja kastisüsteemi.

Circulation(s) European Young Photography Festival on noorte fotograafide fotofestival, mis leiab aset Pariisis kuni 2. maini. Festival toimub alates 2011. aastast. Külastada saab nii näitusi kui vestlusõhtuid ja seda tänavu vaid virtuaalselt.

Vaata ka festivalide veebilehte (link: festivals page), et näha, mida lähikuudel veel oodata on.

 

Allikas: PHmuseum veebileht 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee