Uudised

Isejuhtiva auto laser võib kahjustada kaamera sensorit

21 veebruar 2019

Jaanuaris teatas Las Vegase elanik, et Lidar-tehnoloogial sõitva auto laser on tema uue, Sony peeglivaba kaamera sensori, täielikult rikkunud.

Isesõitvad autod kasutavad lidar tehnoloogiat, mille laserid on tehtud inimsilmale ohutuks, kuid antud juhtumist selgub, et kaamerale paraku mitte. Ars Technica veebikülje teatel oli sõidukiinsener Jit Ray Chowdhury pildistamas üht isesõitvat autot ning märkas hiljem, et kõikidele piltidele on jäänud horisontaalsed ja vertikaalsed triibud. Chowdury sõnul olid laserkiirte täpid sensorisse sisse põlenud. (Näidispilte vaata allpool lisatud viitest originaalartiklile - toim.)

AEye omanik Luis Dussan, kes tegeleb Lidar laseritega, vastas, et on teadlik laseri ohutusest inimsilmale, kuid kaamerad olevat kuni tuhat korda tundlikumad. Ühtlasi tõdes Dussan, et tulevik toob turule üha enam isesõitvaid autosid ja nii tuleb antud juhtumit tõsiselt võtta. 

Seda, et laserid kaamera sensorit kahjustavad, on varasemalt teada antud ka laseršõudega kontserte pildistanud fotograafide poolt.

Artikli ja Chowbury laserkahjustustega fotod leiad SIIT.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee