Uudised

Ilmus uus raamat Tallinna ajaloost

13 detsember 2019

Möödunud reedel, 13. detsembril, esitles autor Merilis Roosalu Tallinna Neitsitornis uut fotoraamatut, mis tutvustab 1856-1990 sündmusfotosid Tallinna linnamuuseumi fotokogust.

"Pildile püütud. Sündmusfotod 1856–1990 Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi kogust" on Tallinna Linnamuuseumi Varamu sarja raamat, milles on 274 ajaloolist fotot. Pildid kajastavad tallinlaste elu ja tänavapilti mõjutanud sündmusi, mis puudutasid paljusid ja tõid kaasa muutusi elukorralduses või koguni riigikorras. 

Näiteks Vene tsaaririigi võimusümboli, Peeter I mälestusmärgi avamisest 1910 ning mahavõtmisest 1922 Heinaturul ehk Vabaduse väljakul. Jäädvustusi on Eesti Vabariigi 1930. aastate plahvatuslikust ehitustegevusest, Teisest maailmasõjast ja selle hävitustööst,1980. aasta olümpiapalavikust ja taas sinimustvalget trikoloori lehvitanud vabaduse tuultest Tallinnas.
Sündmusfotosid saadavad lühikesed tutvustavad tekstid paralleelselt eesti ja inglise keeles.

Raamat on müügil Linnamuuseumis, Fotomuuseumis ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis. Kohapeal on aasta lõpuni soodushinnaga müügil ka teised Linnamuuseumi trükised.  

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee