Uudised

Hetkel avatud fotokonkursid

16 mai 2019

Oled mõelnud, et võiks ka oma pildid fotokonkurssile saata? Tutvustame allpool mõnda hetkel käimasolevat rahvusvahelist konkurssi ning ka paari kohalikku ja kodumaist. Fotograafia konkursid on hea võimalus teada saada, kui tasemel su pildid on, kogemusi hankida või osaleda lihtsalt kasvõi põnevuse pärast.

Veebileht expertphotography.com on välja toonud kümme rahvusvahelist konkurssi, kus võid võita suurelt - jagatakse rahalisi preemiaid, fototehnikat, kuid ka võimalust näidata oma töid fotonäitusel. Kümnest konkurssist on hetkel avatud kolm, mille siinkohal välja toome.

International Photography Awards on rahvusvaheline fotokonkurss, kuhu saab pilte osalema saata veel kuni 24. juuli. Auhinnafond on rikkalik ning seda peetakse üheks kõrgeima autasuga konkursiks üle maailma. Parim Aasta fotograaf võidab 10 000 dollarit, karika ja näituse. Teine koht saab poole vähem ehk 5000 dollarit ning karika ja näituse.

Konkurssil on 13 erinevat kategooriat, profid ja asjaarmastajad võistlevad eraldi, iga kategooria parim võidab rahalise preemia ning kõik võidutööd lähevad üles ka näitusele. Parimatest piltidest valmib hiljem fotoraamat. Võistlus toimub tänavu 17ndat korda. Võitjate lennupiletid ja majutus makstakse korraldaja poolt kinni, et võitjad saaks New Yorgis toimuvale auhinnagaalale isiklikult kohale tulla.

National Geographic Traveller Photography Competition on rahvusvaheline reisifoto konkurss, mis kestab veel kuni 4nda detsembrini. Pilte saab esitada neljas kategoorias. Peaauhind on reis Slovakkia mägedesse ning sealsamas toimuv professionaalne fotokoolitus. Parima portfoolio võitja saab nädalase puhkusereisi Prantsusmaa alpides ja iga kategooria võitja premeeritakse omakorda kvaliteetse reisistatiiviga. Rahalisi auhindu konkursil pole.

National Geographic on rahvusvaheliselt tuntud televisioonikanal, veeb ja ajakiri ning antud konkursi võidu mainimine oma resümeel avab sulle ilmselt nii mõnegi ukse. Konkursil saavad osaleda fotod, mis on tehtud viimase kahe aasta jooksul, fotomanipulatsioon pole kusjuures lubatud.

Monochrome Photography Award ehk monokroom pildikonkursile võid osalema saata mustvalgeid või ühetoonilisi pilte kuni 17nda novembrini. Pilte saab üles seada kolmeteistkümnes erinevas kategoorias nagu näiteks maastikufotod, moepildid või abstraktsed kujundid. Auhinnaks on rahalised preemiad, kus parim saab 2000 dollarit. Eraldi võistlevad nii professionaalid kui harrastajad. Võitjatele antakse diplomid ning parimad pildid pannakse üles näitusele. Parimatest fotodest valmib raamat.

Antud konkursil osalemine on tasuline, osaledes enne juulit maksab iga foto konkursile esitamine 20 dollarit professionaalile ja 15 dollarit harrastajale, peale juulit tõuseb hind 5 dollari võrra. Konkursi peamine reegel on, et pildid peavad olema mustvalged, pildistatud filmile või digitaalsel kujul. Lubatud on ka seepia või seleenium toonis fotod.

Loodusfestivali fotokonkurss nimega Metsik linn on hetkel Eestis käimasolev fotokonkurss, mis kestab kuni mai lõpuni. Konkursil kutsutakse inimesi üles märkama loodust linnakeskkonnas.

Fotokonkurss "Metsik linn" on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. "Julgustame inimesi märkama nii kauneid ja huvitavaid looduse teosed linnas kui ka panema rohkem tähele olukordi, kus inimeste ja looduse koostöö võiks olla üksteist rohkem toetav," ütles Loodusfestivali projektijuht Andro Truuverk. 

Konkurss julgustab märkama, kui on midagi valesti või kus võiks inimene olla looduse suhtes hoolivam. Konkursi täpsema juhendiga tutvumiseks ja tööde esitamiseks vaata lähemalt siit. Auhinnad on välja pannud Loodusfestival ja toetajad. Vaata ka eelmise aasta konkursi parimaid töid.

Reisifoto 2019 on Delfi reisiportaalide Reisijuht.ee ja Turist.ee koostöös korraldatud Eesti kõigi aegade suurim reisifoto konkurss. Pilte saab esitada kuni 31. juuli. 

Konkursil osalejad saavad esitada kuni kolm tööd. Töid hinnatakse kolmes kategoorias ja osalejal on vaba valik, kas esitada kõik oma kolm tööd samas kategoorias või iga töö erinevas. Osaleda saab Minu Eesti, Imeline loodus või Kultuur, linnad ja inimesed kategoorias. Auhindadeks on 500 eurosed kinkekaardid. Parim pilt võidab lisaks kaks edasitagasi lennupiletit Tallinnast Ateenasse. Tutvu konkursi tingimustega ja lae oma pildid üles SIIN.

Edukat osalemist!

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee