Uudised

Helsingis on Fotofestival

13 september 2021

Veel kuni septembri lõpuni on Helsinki tänavad täis fotonäitusi, kus saab näha 62 erineva artisti töid 30 erinevast maailma paigast.

Käesoleva aasta teemaks on Kartmatu (Fearless - ingl. k) ning näitused on jaotunud Helsinki, Espoo, Vantaa ja Kauniainen piirkondade vahel.

Põhinäitused on Helsingis üleval Finlandia Hall piirkonnas, väliujula Uimastadion juures, Ebeneser Kindergarten muuseumis Sörnaineni piirkonnas ja Itäkeskuse kultuurimajas. Helsinki ja Espoo piiril on märkimist väärt Põhjamaade fotonäitus, mis leiab aset Hanasaaren kunstipargis.

Fotofestivali raames toimuvad lisaks näitustele ka vestlused kunstnikega, portfoolio ülevaated ja fotomatkad. Näitused toimuvad nii õues, kui sisehallides. Fotofestivali Instagrami tääg on HELPHOTO# - Instagramis jagatud festivali fotosid näed siit. Ürituste asukohakaardi leiad siit.

Soomes pole vaktsiinipassi - kõik külastajad on oodatud nii meelelahutusüritustele, muuseumidesse kui restorani. Eestist Soome pääsed näiteks VikingLine või Eckeröline 10 eurose laevapiletiga. 

 

*Foto: Tom Price on Inglismaa fotograaf, kes otsustas portreteerida Aasia suurima turu, Kolkatas asuva Barabazari kandjad. Kandjad pakkusid fotograafile silmailu ja suur huvi, kuna suutsid kanda ebareaalses suuruses objekte ja seda läbi saginat täis turu, kus isegi ilma koormata ringi jalutamine võib paras väljakutse olla. Kandjad on üles pildistatud isolatsiooni ajal, mil paljud neist reisisid kodust väga kaugele, et mingilgi määral elatist teenida.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee