Uudised
Helsingi kaablitehases on esimene Darkroom festival
27 veebruar 2022
Darkroom ehk pimiku festival toimub Helsingis esimest korda ja selle põhinäitus Impression Remains suunab tähelepanu nii pimikule kui ka analoogfotograafia loomingulistele võimalustele.
Analoogfotograafia pole meie seast kuhugi kadunud, olgugi, et fotograafia peavooluks on juba aastaid digitaalne suund. Tundub, et noorte fotograafide seas on filmikaameraga pildistamine taas populaarsust võitmas ning just nendes marginaalsetes võimalustes tuuakse välja kunsti ja eneseväljenduse tähtsus.
Näitus tutvustab ühtteist fotograafi erinevatest riikidest, kes valiti välja 394 festivalile kandideerinud fotograafi seast. Näitusel olevad tööd on valminud paari viimase aasta sees. Leidub nii kaameraga tehtud pilte kui ka keemiliste protsesside abil looduid.
Soome Darkroom ühendus asutati 2016. aastal, et tagada analoogfotograafia säilimine ja jagada pimekambritrüki oskusi. Vaata lisainfot siit. Samal ajal on Helsingi fotomuuseumis üleval näitus Pictorialism – the Dawn of Photographic Art, mille kohta saad lugeda siit.
Mõlemaid saab näha kuni 24. aprill 2022 Helsingi fotomuuseumis kaablitehases.
Enriika Vunk
Veel uudiseid
-
Fotograaf, kes on pühendunud loodusportreedele jääkülmades paikades
14 aprill 2025
-
Fotomuuseumist leiad varajaste naisfotograafide lood
11 aprill 2025
-
Fotograaf päästis viga saanud merikilpkonna
7 aprill 2025
-
Maailma pressifoto võidupildid näitavad globaalseid probleeme
2 aprill 2025
-
Konkursil valiti parimad sünnitamise pildid
31 märts 2025
-
Xiaomi lisaobjektiiv muudab telefoni digitaalseks kaameraks
19 märts 2025
Vaata kõiki uudiseid