Uudised

HDR-fotograafia Exceli abiga?

22 jaanuar 2018

Järgnev on põnev avastus, mille peale ilmselt paljud tulla ei oskakski (ja ilmselt ei peaks ka vajalikuks). Nimelt on fotoentusiast ja tarkvara väljatöötaja Kevin Chen tulnud geniaalsele ideele kasutada HDR-piltide loomiseks ei midagi muud, kui Excelit. 

Chen on IT-tudeng Kolumbia Ülikoolis ja on varasemalt töötanud Apple’i kaameratarkvara arendajana. Oma esitluses seletab Chen, et parim viis fotode liigselt heledaid või tumedaid alasid muuta, on kasutada HDR-fotograafiat (high dynamic range photography e suure dünaamilise raadiusega pildistamistarkvara) ja et seda on võimalik teha ka sellisel lihtsal platvormil, nagu selleks on Microsoft Excel.

Lugenud natuke HDR-pildisüsteemi kohta, leidis Chen, et programmi algoritmiks on lihtsalt lineaarne võrrandisüsteem, mis on Exceli jaoks ideaalne.

Et kasutada Excelit oma HDR-programmina, lammutas Chen oma fotod halltoonides (grayscale) piksliteks, nii et iga kast tabelis vastaks ühele pikslile fotol. Kui nii kastid ruutudeks teha ja välja zoom’ida, tuleb sealt taas foto välja.

Arvutustabel koos väärtuste ja nende halltooniliste esindustega.

Arvutustabeli kastid, mis on muudetud ruutudeks.

Pilt välja zoom’ides.

Kui nüüd mõnedes kohtades väärtuseid muuta, on võimalik saavutada palju suurem dünaamiline sügavus, kui oli originaalsel fotol.

Enne ja pärast. Pane tähele, kuidas on võimalik näha detaile vitraažakendel, mis enne olid ülevalgustatud.

Natuke põhjalikumalt on kõik selgitatud ka videos tema kõnest, mille pidas möödunud aastasel !!Con- konventsioonil.

 

Allikas: PetaPixel