Uudised

Hasselblad tõi turule mitu uut toodet

21 juuni 2019

Hasselblad tutvustab kaamerat X1D II 50C, mis on pigem mugandatud versioon selle eelkäijast X1D ning avaldab detaile juulis turule jõudvate CFV II 50C digiback-i ja väikseima kaamera 907X kohta.

Hasselblad X1D II 50C kaamera on uus madalama hinnaga keskformaatkaamera, tuues selle hinna poolest lähemale konkurendi Fujifilm GFX 50R kaamerale. Uuendused on tehtud kasutajate tagasisidest lähtudes - suurem ekraan, kõrgema resolutsiooniga pildiotsija ning kiirem ja mugandatud menüü.

Uus V-süsteemi filmikaamera juurde kuuluv CFV II digiback ühildub enamike sama brändi kaamerakeredega, mis on loodud juba alates aastast 1957. Uus CFV II 50C on 50 megapikslise CMOS sensoriga suuruses 43.8 x 32.9 mm.

Uus 907X on Hasselbladi väikseim keskformaatkaamera, mis iial loodud ning moodustab ühes CFV II backiga eriti käepärase komplekti. 907X sobib kõigi X-süsteemi objektiividega ning adapterite abil saab selle ühendada lisaks ka H ja V ning XPan süsteemi optikaga.  Lisavarustusena on tulemas ka 907X Control Grip käepide ja 907X optiline pildiotsija.

Hasselblad on loodud aastal 1941 ning see on keskformaatkaamerate ja objektiivide üks juhtivaid tootjaid. Skandinaavia juurtega Hasselblad on tuntud ka oma ikoonilise disaini ja kõrge kvaliteedi poolest. Hasselblad kaamera on ka NASA üks lemmikuid ning sellega on üles võetud näiteks esimene maandumine Kuule 50 aastat tagasi.

Originaalartikli leiad kodulehelt.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee