Uudised

Haapsalus saab tänaval mininäitust vaadata

15 veebruar 2021

Haapsalu Koidula tänava aed muutus eile mininäituseks, kus on fotosid ja ajalugu Haapsalus elanud skulptor Roman Haavamäe loomingust kohe mitmekümne meetri jagu.

Kui oled varem Haapsalus ringi jalutanud, oled kindlasti märganud nii mõnegi monumendi olemasolu või mäletad isegi üht või teist kaugelt lapsepõlvest? Nüüd on nendega mõnus võimalus talvises Haapsalus jalutades tutvuda.

"Meeldiv on vaadata, kuidas autod ja inimesed aia ees peatuvad ja näitust naudivad - mõni vaatab vaid pilte ja mõni jääb pikemaks seisma, et kogu piltide juures olev ajalugu läbi lugeda," rõõmustas vastasmajas asuva Haapsalu kultuurimaja direktor Gülnar Murumägi. 

Nii tähistas Haapsalu linn Eestis tuntud ja Haapsalus elanud skulptori, maalikunstniku ja graafiku 130ndat aastapäeva. Näitus kajastab Haavamäe loomingut üle Eesti.

Väikene ajalooline fotonäitus on üleval Haapsalu kultuurimaja vastas, Koidula tänava puidust plankaial, mis sai näitusekohaks valitud seetõttu, et see oli Roman Haavamäe viimane elukoht. 

Näitus jääb plaanipäraselt üles kuni vabariigi aastapäevani. "Kui näitus ilmale vastu peab, siis plaanime seda üleval hoida veebruari lõpuni," sõnas Murumägi.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee