Uudised

Haapsalu Linnagalerii näitab naisi

6 veebruar 2019

Täna, 6. veebruari õhtul, avati Haapsalus näitus Sensuaalne Fotopuhkus, mille temaatika on akt ja glamuur, buduaar; kõik pildid võib liigitada ühise nimetaja alla naised. 

“Enamik osalejatest pildistavad tavaliselt loodust või reportaaže, põnev on näha, kuidas kohalikud fotoentusiastid on etteantud žanris hakkama saanud,” ütles näituse korraldaja fotograaf Tarmo Siirak. Enamik piltnike on seotud Haapsalu ja Läänemaaga ning pildistavad põhitöö kõrvalt. “Arvo Tarmula on meil ainus proff,” lisas Siirak.

Fotopuhkus on Siiraku sõnul üritus, mis on välja kasvanud tema enda tutvusringkonnas olevate hobipiltnike suvistest kokkusaamistest. “Ilmselt ma ise poleks näituseni jõudnudki, kuid Tiiu Kammiste oli suur utsitaja ja nüüd on tulemus silmaga näha.” 

Käesoleval aastal plaanivad hobifotograafid pidada nädalavahetuse kestva fotopuhkuse Saaremaal. "Kui mõni fotograaf soovib ka kampa lüüa, tasuks minuga ühendust võtta," julgustas Siirak.

Siiraku sõnul on üleval 34 fotot viieteistkümnelt fotograafilt. Pildid on üles võetud aastatel 2015-2018. Näitus jääb Haapsalu Linnagaleriise üles kuni 2. märtsini. 

 

Fotol Arvo Tarmula üks näitusepiltidest. Arvo Tarmula on pressifotograaf ja töötab ajalehes Lääne Elu aastast 1989. Aastal 2013 on Tarmula saanud Valgetähe V klassi teenetemärgi.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee