Uudised

Google AI muudab tekstid reaalseteks piltideks

24 mai 2022

Google tehisintellekt on väga kiirelt edasi arenenud ja täna suudab see pelgalt teksti abil luua ebareaalselt täpseid realistlikke fotosid.

Google uurimiskeskuse sõnul on tegu enneolematu fotorealismiga (the Imagen diffusion model). Põgusa teksti pildiks muutmine ei ole küll uus asi, kuid Google on võtnud eesmärgiks, et pildid näeksid välja täpselt nagu reaalsed fotod. Näiteks OpenAI tehisintellekt oskab ka lühikeste tekstide järgi pilte luua, kuid nood on pigem justkui joonistused.

Nii näiteks söödetakse tehisintellektile tekst: "Karvane panda kannab päikeseprille ja punast särki ning mängib aias gitarri". Või artikli juures olev foto: "sinine papagoi seisab suurel korvil vikerkaarevärviliste maktroonidega."

Teadlased leidsid muuhulgas, et tehisintellektil on juba praegu välja kujunenud sotsiaalsed eelarvamused: see kaldub looma pilte heledama nahatooniga inimestest ja asetab nood stereotüüpsetesse soorollidesse. Need vead loodetakse parandada.

Google tehisintellektile pole otse juurdepääs veel avalikult saadaval, kuid saad sellega tutvuda siit: on the research website ning lugeda ka uuringu täielikku raportit: the full research paper.

/Allikas: petapixel.com/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee