Uudised

Galetini tuntuimad portreed leidsid koha näitusel

18 veebruar 2019

Indrek Galetin avas veebruari alguses näituse oma tuntuimate portreedega; näitusel saab lisaks näha viimase kaheksa aasta jooksul Inglismaal valminud moefilme.

Fotomuuseumi kuraator Tanel Verki sõnul annab näitus nimega Piiritlemata perfektsus ulatusliku ülevaate Galetini fotograafiast. Näha saab pilte, mida on avaldanud rahvusvahelised meediaväljaanded ajakirjade esikülgedel, artiklites või reklaamikampaaniates. “Galetin on äratuntava stiili, särtsakate toonide ja sürrealistliku esteetikaga loonud teoste kogumi, mis rõhutab soolist mitmekesisust ning seab küsimuse alla banaalsed iluideaalid, sõnastades ümber norme ja murdes vanamoodsaid tõekspidamisi, mille järgi ühiskond inimkeha näeb," ütles Verk. Galetin lõhub tema sõnul soolisi arhetüüpe, taasluues uusi tõlgendusviise inimkeha keerukusest.

Näitusel on väljas portreed Suurbritannia moe-, meelelahutus- ja queermaailma tuntud nägudest nagu näiteks Munroe Bergdorf, Seann Miley Moore, Alisha White ja Gina Harrison. Väljapanek ühendab fotograafi kommertstööd ning lavastusliku uue loomingu.

Galetin (1987) alustas 2005. aastal vabakutselise fotograafina tööd Eesti väljaannetes ja oli aastatel 2007-2010 Eurovisiooni lauluvõistluse ametlik fotograaf. Pärast seda kolis ta Londonisse, kus astus London South Banki Ülikooli fotograafia erialale ning omandas seal 2017. aastal bakalaureusekraadi. 2018. aastal pildistas ta maailmakuulsale seksuaalvähemuste ajakirjale Gay Times esiküljeloo fotoseeria, mille peaosas oli transseksuaalne modell ja ühiskonnaaktivist Munroe Bergdorf.

Kodumaal on Galetin tuntud vastuoluliste tööde poolest, mille kõrghetk oli 2008. aastal toimunud heategevuslik isikunäitus Amour - Vahet pole, mida inspireeris idee armastusest ja inimestevahelistest suhetest, olgu nad hetero-, homo- või biseksuaalsed. Fotonäitus võeti eesti ajakirjanduses väga hästi vastu. Näituse kõik fotod müüdi oksjonil ning kogutud summa annetati AIDS-i Ennetuskeskusele.

Indrek Galetini näitus jääb üles kuni 31. märtsini 2019. Fotograafi töödega saad lähemalt tutvuda tema kodulehel: www.indrekgaletin.co.uk või Instagramis http://instagram.com/indrekgaletin.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee