Uudised

Frank Frank Ockenfels tuli Ameerikast õhtusöögile

11 juuni 2022

Fotografiska avab sel nädalal Ameerika fotograafi ja režissööri Frank Ockenfels 3 näituse, mis toob Fotografiska saali värvika kunstniku loomingu läbi tema kolmekümne aastase karjääri.

Frank Ockenfels (s1960) on fotograaf, kunstnik ja režissöör, kes on tuntud oma sürreaalsete portreede poolest. Ta on jäädvustanud maailmakuulsaid näitlejaid ja muusikuid Hollywoodis, näiteks Nirvana, David Bowie, David Lynch, Angelina Jolie, George Clooney, Natalie Portman jt. Ockenfels otsib sageli seda, mis kaldub kõrvale normist, oodatust või ilmselgest. 

Näitusel saab näha Frank Ockenfels 3 arengut kunstnikuna läbi kogu tema karjääri. "Kasutades mitmeid erinevaid tehnikaid - nagu fotograafia, maalimine ja kollaaž - ning eksperimenteerides valguse, optika ja erinevate kaameratüüpidega, püüab Ockenfels alati laiendada piire, mida fotograafia või kunstiteos võib endast kujutada," kirjeldab Fotografiska. Ockenfels on kunstnik, kes võib oma fotosid üsna jõhkralt töödelda moonutades neid näiteks kääride, tindi ja söega - nii muutuvad need üksikute inimeste portreed hoopis kunstniku enda ja tema sisemaailma peegelduseks.

Õhtusöök koos kunstnikuga ja vestlus toimub 15. juunil 2022, täpsemalt vaata Fotografiska lehelt.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee