Uudised
Fotomuuseumis on portreefoto näitus
20 juuni 2020
Fotomuuseumi portreeaasta põhinäitusel saab näha 80ndate ja 90ndate aastate Eesti avangardseid portreefotosid, mis näitavad selgelt tolleaegset nägemust inimesest, ajast ning fotograafist.
“Kui vaadata Eesti fotograafide 1980. aastate töid, siis väga populaarne oli eri suundades negatiivi piinamine," sõnas näitusel osalev fotokunstnik Peeter Laurits. Tema sõnul polnud nõukogudeaegne fotomaterjal kvaliteetne ja seega ei saanud loota ka tehnilisele saavutusele. "Nii pöörasid paljud Eesti fotokunstnikud selja korralikule fotole ja hakkasid taotlema oma loomingus ekspressiivsust,” lisas Laurits.
Alates 1980ndast aastast tehti aina enam negatiivide eel- või fotode järeltöötlust: toonimist, kraapimist, juurdejoonistamist jm. Suund kaldus kontseptualismi poole - ebaoluliseks muutusid valguse ja varju suhe ja ilutsev esteetika, esile tõusid sõnum, emotsioon ja protest, mida vormiliselt edasi anti.
Näitusel on eksponeeritud kahekümne autori ligi viiskümmend originaaltööd Fotomuuseumi kogudest, seitse videointervjuud ja üks kunstiline autorifilm. Seda saab vaatama minna kuni 15. novembrini 2020.
Enriika Vunk
Veel uudiseid
-
Fotograaf, kes on pühendunud loodusportreedele jääkülmades paikades
14 aprill 2025
-
Fotomuuseumist leiad varajaste naisfotograafide lood
11 aprill 2025
-
Fotograaf päästis viga saanud merikilpkonna
7 aprill 2025
-
Maailma pressifoto võidupildid näitavad globaalseid probleeme
2 aprill 2025
-
Konkursil valiti parimad sünnitamise pildid
31 märts 2025
-
Xiaomi lisaobjektiiv muudab telefoni digitaalseks kaameraks
19 märts 2025
Vaata kõiki uudiseid