Uudised

Fotomuuseum kutsub loengutele

20 märts 2019

Homme, 21. märtsil õhtul kell 18, toimub Tallinna Fotomuuseumis arhitektuuriaasta teemaline loeng, kus Tõnu Tunnel räägib oma ammendamatust huvist arhitektuuri vastu ja arhitektuurifotograafiast.

"Tõnu on noorema põlvkonna üks säravamaid tähti, ta on aktiivne arhitektuurifotograaf ning lisaks oskab näha fotodes kunsti," kutsus Fotomuuseumi juhataja Anneli Jalava loengust osa võtma.

Tõnu Tunneli loeng on sarja kolmas. Kaks esimest loengut olid väga populaarsed ja tõid saali täis. “Jaanuaris toimunud loengul rääkis Meriliis Roosalu Fotomuuseumi arhitektuurifotodest ja sinna oli nii palju soovijaid, et osad jäid ukse taha,” avaldas Jalava.

Fotomuuseumi loengusaali mahub umbes 40 osalejat. Senised osalejad on olnud fotograafia või ajaloohuvilised ning üliõpilased.

Arhitektuur on Tallinna Fotomuuseumi 2019 aasta teema ning koostööd tehakse ka Tallinna Arhitektuurimuuseumiga. "Mõtlesime, et võtame Fotomuuseumis igal aastal mingi konkreetsele fookuse, mille alla koondame erinevaid näituseid ja loenguid," ütles Jalava ja lisas, et käesolev aasta on esimene, mil säärast temaatikat kasutatakse. 

Loengud toimuvad Fotomuuseumis neljapäevaõhtuti, mil muuseumi uksed on külalistele avatud kuni 20.00. Hetkel on loengute plaan üleval kuni maikuu keskpaigani, peale seda jätkub sari taas sügisel.

Loengutel osalemine on muuseumipiletiga ning kohale tasub tulla vähemalt pool tundi varem, et jõuaks enne loengu algust ka Fotomuuseumis olevate näitustega tutvuda. Aastal 2020 on tulemas Fotomuuseumis uus teema, mille fookus selgub lähitulevikus. "Teema-aasta valikul hetkel veel päris lõplikku otsust tehtud pole, kuid tõenäoline on portreefoto teema," avaldas Jalava.

 

Järgmised loengud:

11. aprill Anneli Porri “Arhitektuur fotograafias kui reaalsus, ideaalsus ja fantaasia”

25. aprill Eve Kiiler arhitektuur ja foto

09. mai Kaupo Kalda droonifotograafia

16. mai Vahur Puik “Refotograafia Ajapaik.ee ühisloomeplatvormi näitel”

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee