Uudised

Fotomuuseum avas uue galerii ja esitles raamatut

23 mai 2021

Möödunud reedel avas uksed uus näitusekoht Tallinnas, Jaani seegi galerii, kus hetkel saab nautida kevadise 130 osalejaga suurprojekti Isolatsioonidialoogid pildilist tulemust.

"Tegu on suurima fotograafide ühisprojektiga, mis Eestis senini toimunud on ja näha on, et inimestel on hea meel, et kaua tühjalt ja tegevusetult seisnud pind sai uuesti väljundi," rõõmustas ürituse üks korraldajatest Annika Haas ja lisas, et avamise päeval kohalolnud rahvas kiitis, et Jaani seegi paviljon on just fotode esitlemiseks ideaalne. 

Näitus toob fotograafide kahekõnedest galeriiseintel nähtavale nii tervikseeriaid kui fragmente. Seintel on väljas 340 fototööd. Digiekraanidele mahutub “Isolatsioonidialoogide” kogu tervik.

"Isolatsioonidialoogid" on pandud ka raamatusse, mida esitleti galerii avapäeval. Raamatusse on isolatsioonidialoogides osalenud kunstnikud pannud kirja oma protsessis osalemise mõtted. Haasi sõnul annavad need nii projektile kui läbielatud ajale olulise tagasivaatava mõõtme, tunnetusliku dokumentatsiooni. Selle näitusega käivitub ka Fotomuuseumi dokumentaalfotograafia teema-aasta.

Galerii asub Rävala pst 5/ Väike-Pääsukese 5 Swissoteli kaksiktornide kõrval ja on avatud neljapäevast pühapäevani. Isolatsioonide näitus jääb üles kuni oktoobrini.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee