Uudised

Fotokunstnik kaasajastas 50 aastat vana portreefoto

22 märts 2022

Anonüümne kunstnik transformeerib vanu mustvalgeid pilte ja muudab need värvilisteks modernseteks fotodeks, mis oleksid justkui äsja pildistatud.

Digitaalne kunstnik, kelle leiab Reddit portaalist IDoArtForYou nime alt pani inimesed ahhetama just selle, 50 aastat tagasi tehtud foto kaasajastatud variandiga. Ta märkas vana üleslaetud fotot Redditis (siin: subreddit r/estoration), kus postitaja küsis nõu, kuidas selle klaarimaks saaks, et oleks lihtsam sketš joonistada. "Sinna foorumisse võib igaüks foto üles laadida ja loota, et keegi selle niiöelda ära "restaureerib," sõnas ta PetaPixelile.

Kunstnik IDoArtForYou nägi, et osad olid oma parandatud versiooni fotost juba samasse üles laadinud, kuid talle tundus resultaat nõrgavõitu ning nii ta otsustas selle ise ette võtta. Kui foto omanik IDoArtForYou versiooni kätte sai, kommenteeris ta vaimustunult: "See on lihtsalt uskumatu!"

Originaalfoto on pildistatud 1953 aastal Iirimaal. Foto kaasajastamine võttis ühtekokku aega umbes 12 tundi. Vaata videot protsessist siit.

IDoArtForYou on erialalt 3D veebidisainer ja teinud seda 16 aastat. Fotode kaasajastamine on kõrvaline hobi ja muuhulgas teeb ta seda tasuta, valides välja vaid need pildid, mis tema enda pilku mingil põhjusel püüavad. "Vahel palun inimestel endale fotosid saata, kuid ma ei saa kunagi kindel olla, millal mul mõne kaasajastamiseks sobiv tuju on - kui tuleb tunne, teen selle ära ja loomulikult ei küsi ma selle eest raha," ütles kunstnik. Pilte saab talle saata siit: send me photos.

Minevikus on ta ka hobipiltnikuna mõned tööd ette võtnud. 

 

Allikas: Petapixel

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee