Uudised

Fotografiskas näitab avatar tundeid

24 juuli 2020

Ignas Pavliukevičiuse näitusel nimega Veekindel süda, on ühendatud staatiline ja liikuv pilt, mille keskmes on programmeeritud tundeid peegeldav 3D avatar.

„Lõin iseendast avatari, mis peegeldab meest, kes kasvas üles oma tundeid alla surudes ja emotsioone mitte väljendades," sõnas kunstnik. Nii võrdleb Pavliukevičius end robotiga ja küsib: "Mille poolest me erineme, kui ma ei suuda öelda, mida ma tunnen." Nii peegeldab avatar näitusel külastajate näoilmete põhjal õpituid tundeid ning 3D avatari õppimise protsess on järjepidev.

Ignas Pavliukevičius pälvis 2019. aasta lõpus Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna (Nordic & Baltic Young Artist Award) konkursil Fotografiska eripreemia, mis andis talle võimaluse korraldada fotokunstikeskuses isikunäitus. Pavliukevičiuse näitust “Veekindel süda” saab Fotografiskas külastada alates tänasest, 24. juulist kuni 6. septembrini 2020.

*

Noor Leedu kunstnik Ignas Pavliukevičius on sündinud ja üles kasvanud Leedus ning õppinud Interaktiivset/ Meedia/ Disaini (BA) Hollandis ning fotograafiat ja meediakunsti (MA) Leedus. Teda paelub tehnoloogia ning selle sidumine interaktiivse meedia ja kaasaegse kunstiga. Tehnoloogilise innovatsiooni tulemusena peegeldab tehisintellekt üha täpsemalt inimmõistust, emotsioone ja füüsilist välimust. Automatiseerimine ja digitaliseerimine vormivad seega meie arusaama, mida tähendab kellegi või millegi jaoks inimeseks olemine. Kas digitaalsed olendid suudavad väljendada empaatiat? Või millal otsustavad inimesed, mis tundeid digiolevused neis tekitavad? Pavliukevičiuse näitus „Veekindel süda“ püüab anda neile vastuse. 

Allikas: Fotografiska

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee