Uudised

Fotografiska taasavab täna uksed koos uue näitusega

18 jaanuar 2021

Alates tänasest on Fotografiska Tallinn taasavatud ja külastajaid ootab Evelyn Bencicova näitus, mis käsitleb fotot pigem loomingulise väljendusvahendi kui omaette eesmärgina ning köidab ebamugavustunde- ja naudinguga üheaegselt.

"Mind ajendab looma suur huvi kaasinimeste vastu, keda ma ikka ja alati uurin," ütleb omapärase nägemusega noor kunstnik, kes sageli kombineerib erinevaid meediume. Slovakkia juurtega Evelyn Bencicova loomingus kohtab steriilseid, minimalistlikke, külmi ja üleliigsete elementideta stseene.

"Tegu on väga inimliku näitusega - igas täiuslikkuses peitub ebamugavustunne, igas naudingus mittenauding ja sileda peegelpinna all mõranevad nähtamatud praod,” kirjeldab Fotografiska Tallinn näituste juht Maarja Loorents.

Näitus "Merror" jääb vaatajate ette kuni 21. märtsini 2021. Näituse nimi on moodustatud ingliskeelsetest sõnadest mirror ehk peegel ja error ehk viga. 

 

Fotografiska ja nii ka mitmete teiste ettevõttete uksed on mõnda aega suletud olnud, kuid alates tänasest, 18. jaanuarist, otsustas Vabariigi Valitsus sisetingimustes toimuva noorsootöö, huvitegevuse, huvihariduse, täienduskoolituse ja täiendõppe, sportimise ja treenimise keeldu ning leevendada muuseumitele ja näitustele, kuid ka toitlustusasutustele kehtivaid piiranguid. /www.kriis.ee

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee