Uudised

Fotografiska muutus soodsamaks

19 juuli 2022

Fotografiska otsustas minna üle paindlikule hinnastrateegiale, kus piletihind muutub vastavalt külastusajale.

"Muuseumid ei ole sellist hinnastamisstrateegiat veel laialdaselt kasutanud, samas oleme harjunud, et kinod, spordiklubid ja lennufirmad seda teevad," märkis tegevjuht Margit Aasmäe. Jääb ka võimalus soetada Fotografiska aastane sõbrakaart, millega kaasneb prii sissepääs kõikides Fotografiskades ja kaasasolevad sõbrad maksavad vaid pool piletihinnast. 

Soodsaim pilet on nädala sees hommikul ja hilisõhtul ning kalleim laupäeva keskpäeval. Kuni 16-aastastele on sissepääs tasuta. Paindliku hinnastamisega antakse külastajale võimalus fotonäitusi vaadata igaühele sobivaima hinnaga ning ka külastajaid paremini hajutada. Paindlik hinnastamine on kasutuses ka Fotografiska Stockholmis, aga ka Moco muuseumis Amsterdamis ja Barcelonas. 

*

Hetkel on Fotografiska Tallinnas avatud neli näitust. Ameerika fotokunstniku Frank Ockenfels 3 väljapanek toob vaatajani ebatavalised fotokunstiteosed maailma tuntuimatest inimestest nagu Nirvana, David Bowie, David Lynch, Angelina Jolie, George Clooney jt. Carla Gannise uusmeedia teos “Emoji-naudingute aed” on digitaalajastu versioon maalikunstniku Hieronymus Boschi üle 500-aasta vanusest meistriteosest – „Maiste mõnude aia“ triptühhonist. Hiina päritoluga fotograaf Pixy Liao kritiseerib kaasaegse ühiskonna stereotüüpseid soorolle. Neljas näitus “Nende volditud seinte vahel, Utoopia“ on kunstnikeduo Cooper & Gorferi unenäoliselt kaunis ja mõtlemapanev vaade naiste eludesse, kes on pidanud oma elukohta vahetama sunnitud rände tagajärjel. /Allikas: Fotografiska/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee