Uudised

Fotograafid teevad riigile pöördumise

18 märts 2020

Fotograaf Sadu-Triste Juurika eestvedamisel ringleb Facebookis fotograafide nimel koostatud pöördumine, et käesolevas koroonaviiruse kriisis ellu jääda. Pöördumisele saab alla kirjutada veel täna, 18. märtsi õhtuni.

“Oleks suur kaotus, kui lisandväärtust andvate ja riigi kuvandi loomisel suurt rolli etendavate fotograafia-alaste väikefirmade arv peaks kriisi tõttu drastiliselt kahanema,” loeb üleskutses.

Nimelt kaotavad riigis kehtestatud eriolukorra tõttu, tõkestamaks Eestis COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikut, paljud fotograafid oma sissetuleku mitmeks kuuks.

Fotograafia on pigem niši-ja luksuskaup, mitte elementaarne ellujäämiseks vajalik teenus või toode nagu arstiabi või toidukaup. Nii paluvad fotograafid valitsuse kriisikomisjonil lisaks kõigele muule võtta päevakorda ka fotograafiavaldkonna eraõiguslike osapoolte kantavate kahjude hindamine ning maandamine. 

Pöördumisele saab alla kirjutada SIIN. Palun ärge alla kirjutades midagi muutke, lisage alla ainult oma ettevõtte ja kaubamärgi nimi.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee