Uudised

Fotograaf Robert Doisneau elu ja looming saabub piltidena Tallinna

13 mai 2019

Juhan Kuusi Dokfoto keskusesse Tallinnas saabub sel nädalal, 17. mail, Robert Doisneau 80 fotoga näitus nimega Pariisi Lood.

„Igapäevane elu on niivõrd imeline, et ükski filmirežissöör ei suudaks lavastada tänaval ette tulevaid ootamatuid üllatusi,” on Prantsuse fotograaf Robert Doisneau (1912-1994) kunagi öelnud.

Doisneau on tuntud oma 35mm Leica kaameraga tehtud mustvalgete portreede ja igapäevase elu poeetiliste, humoorikate ning teravmeelsete kaadrite poolest. "Doisneau oskus tabada avalikus ruumis isiklikke, õrnu hetki jätab mulje, et need on jäädvustatud erilise pingutuseta ning justkui möödaminnes," tutvustab näitust Dokfoto keskuse koduleht. Nii peetakse Doisneaud kaasaegse dokumentaal- ja tänavafotograafia pioneeriks.

Näitus sündis koostöös Prantsuse Instituudi ja Dokfoto Keskusega. Pildid tutvustavad fotograafi elu ja loomingu paremikku: Pariisi sõjajärgset argielu, kuulsusi, lapsepõlve ja muid Doisneau pilgu läbi erilisi hetki.

Robert Doisneau karjääri koosnes sadadest näitustest, auhindadest, raamatutest, kusjuures kollektsioonääride hanked ning oksjonite edu saatsid teda juba eluajal. Suurim tunnustus oli Prantsuse tähtsaima fotoauhinna Grand Prix National de la Photographie pälvimine 1981. aastal ja Briti Kuningliku Fotograafiaühingu auliikmeks nimetamine 1991. aastal.

Näitusega avatakse ühtlasi laienenud ja kaasajastatud galeriiruumid Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses.

Näitud jääb ülesse 17. maist kuni 18. augustini 2019. Dokfoto keskuse näituse programmi leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee