Uudised

Fotograaf muutis sümfooniasaali maailma suurimaks pimikuks

8 oktoober 2019

Käesoleva aasta STORY konverentsil Nashvilles viis fotograaf Blake Wylie septembris täide oma hullu idee - ta muutis Schermerhorn sümfooniasaali massiivseks pimikuks, mille laval toimus samas ka live-etendus 1400 vaatajale.

Kogu lugu algas Twitteris ülesvisatud ideest. Wylie on Story'ga koostööd teinud kaks aastat tehes neile ferrotüüp ehk tintype fotosid konverentsi esinejatele ja VIP külalistele. Sel aastal oli ta ise üks konverentsil ülesastujatest ning lisaks kõnele lubas ta teha ka tintype-live esitluse, täielikult avatud laval. Fotograafi sõnul pidi laval samal ajal esinema ka muusik.

“No kuidas selleks ette valmistuda? Noh, õnneks on mul lapsed, kes teevad minu hulludes fotoprojektides minuga aegajalt koostööd,” ütles Wylie. Ta andis oma 5-aastasele tütre kätte ühe vana muusikariista, tegi setup’i öösel otse oma garaaži kõrvale ja ütles, et laps teeskleks muusikainstrumendil mängimist. Wylie plaan ei olnud mitte ainult valgust timmida, vaid salvestada ühtlasi ka liikumine. “Kaks testpilti hiljem tundsin ma, et olen valmis!"

Tintype-pildi loomine pole vaid pildiklõps. Tegema pidi ka suure pimiku, millega olid fotograafile abiks konverentsil tegutsevad professionaalid valguse-ja videotiimist. Nii ei tulnud tal pead vaevata ei mingite lisavalgustite, väljapääsusiltide või kasvõi külastajate mobiiltelefonide valguse üle. Wet Plate fotograafial on vägagi efektiivne iso alla 5.

Konverentsipäeval oli Wylie esimene kõneleja, ta pildistas muusikut Okorie “OkCello” Johnson. Peale paari sissejuhatavat lauset valmistas ta plaadi, eksponeeris pildi ning ilmutas ja kinnitas selle. Külastajad olid vaimustuses!

“Päris kindlasti oleme täna loonud maailma suurima pimiku, järgmine kord kutsume Guinessi rekordite esindaja kõrvale seisma ja üles märkima,” ütles Wylie.

 

Blake Wylie töid näed näiteks Instagram-is.

Originaallugu on siin.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee