Uudised

Fotograaf Annika Haas valiti esimese eestlasena Canoni saadiku programmi

11 jaanuar 2024

Canon kuulutas välja oma EMEA saadikute programmi uusima liikme, kelleks on fotograaf Annika Haas - esimene Eesti fotograaf, kes esindab mitte ainult Põhjamaid ja Baltikumi, vaid ka Euroopat.

"Pidin saatma oma portfoolio, kirjeldama oma fotoprojekte ja praktikaid, rääkima lähenemisviisidest ja kontseptsioonidest, sisust ja eesmärkidest fotograafias," loetles Annika Haas ja lisas, et taotluse täitmine oli väga mahukas töö. Esmalt valisid kohalikud Canoni esindused välja fotograafid, kellele saadeti programmis osalemise kutse, seejärel sai täita taotluse ja koos teiste väljavalitutega rahvusvahelisel konkursil osaleda .

Peale taotluse täitmist saabus Haasi sõnul vaikus, kuni aasta hiljem helises telefon kõnega Soomest Canoni esindusest. "Mind valiti esimese eestlasena programmi ja mitte vaid Põhjamaid ja Baltikumi esindama, vaid ka Euroopat - see lõi pahviks!" 

Võimalus jõuda laiema avalikkuseni

Talle on südamelähedased aktuaalsed teemad, mis on seotud erinevate ühiskonna gruppidega nagu näiteks noorem generatsioon, kes tunneb muret keskkonna pärast, romade kogukond, LGBT kogukond. "Saan kirjutada visuaalset ajalugu ja anda oma portreteeritavatele hääle," märkis ta.

Haasi sõnul tähendab programmis osalemine palju tööd, kuid annab võimaluse ka heade kontaktide loomiseks ning arenguvõimaluse, kuna kaasneb ka võimalus kasutada Canoni uut fototehnikat. "Programm on seotud esinemistega Euroopas, koolitustega, loengute, näitustega, aga mind see ei heiduta, olen oma tegemistes alati pühendunud," märkis Haas.  

Programm aastast 2008

Canoni EMEA Ambassadori programm loodi 2008 aastal ja see toob kokku fotograafid, videograafid ja operaatorid, et jagada oma oskusi-teadmisi. Tänavu on programmiga liitunud 62 uut tegijat.

"Programmi eesmärk on suhete edendamine Canoni ja kogukonna vahel, et toetada, harida, inspireerida ja kasvatada visuaalseid jutuvestjaid kõigil tasanditel ühises kires," märkis Canoni esindaja ja lisas, et liikmed valitakse range valikuprotsessi järgi.

Annika Haas on dokumentaal- ja portreefotograaf, kelle pilte on ilmunud mainekates väljaannetes nagu The New York Times, The Washington Post ja Der Spiegel. Tutvu fotograafiga põhjalikumalt Instagramis või kodulehel.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee