Uudised

Foto Tallinn kutsub kandideerima

7 mai 2019

Kunstimessile Foto Tallinn on oodatud kandidaadid nii Eestistist kui välismaalt - fotokunstnikud, galeriid ja projektiruumid saavad oma töid esitada kuni 3. juunini 2019.

"Rahvusvaheline žürii valib messile kuni 35 osalejat," täpsustas ürituse korraldaja Helen Melesk. Mullu oli osalejaid 34.

Tuleva nädala kolmapäeval, 15. mail kell 18 toimub sisukas infotund, kus messi korraldajad Helen Melesk ja Kadi-Ell Tähiste tutvustavad tänavuse messi uuendusi ja kandideerimise tingimusi. Siit leiad infotunnile registreerimise kohta lisainfot.

Kunstimess leiab tänavu aset üheksandat korda, varasemalt kandis see nime Eesti Fotokunstimess. Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii. Messil saavad kunstihuvilised ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist. Plaanitud on kohtumised kunstnikega, diskussioonid, loengud, seminarid, raamatuesitlused, messituurid ja kureeritud ringkäigud. Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda (foto)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega: messi meeskond pakub huvilistele eriüritusi ja individuaalset nõustamist.

Foto Tallinn toimub tänavu 27-29. septembril ning see on osa Noblessneri sadamalinnakus tööd alustava Kai kunstikeskuse avaüritusest. Messi korraldab Fotokunstnike Ühendus.

Taotlemise info ja kandideerimisankeedi leiad Foto Tallinna kodulehelt.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee