Uudised

Foto Tallinn kunstimessile saab kandideerida 3. juunini

27 mai 2021

Kümnendat korda toimuvale Eesti ainsale kunstimessile on osalema oodatud fotokunstnikud nii Eestist kui mujalt, samuti kunstnike kollektiivid, galeriid ja projektiruumid.

"Tänavu toimub mess uutes ruumides - Kai kunstikeskuse galeriiruumis ja võtame messile vastu umbes 15 kunstniku ja 10-15 galerii või projektiruumi väljapanekut," avaldas ürituse üks korraldajatest Kadi-Ell Tähiste ja lisas, et möödunud aastal oli messil umbes sama arv osalejaid, kes valiti välja veidi üle 80 kandidaadi seast. "Kindlasti ootame messile lähiregiooni tegijaid, kuid oleme avatud üle maailma tegutsevate kunstnike-galeriide taotlustele," sõnas ta.

Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii, mille tööd juhib Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle. "Pärast viirusest tingitud pikka pausi rahvusvaheliste messide, biennaalide ja näituste kalendris, avanes võimalus Foto Tallinna messi kureerida minu jaoks eriti õigel ajal," sõnas van Marle ja lisas, et ootab väga koostööd kunstnike ja galeristidega üle maailma. Rahvusvaheline žűrii lähtub oma valikutes ennekõike teoste tasemest püüdes Tallinna publikule pakkuda võimalikult mitmekesist valikut, mis tutvustaksid kõige värskemaid suundi kaasaegses fotokunstis.

Kunstimess Foto Tallinn toob külastajani kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, loengud-seminarid ja raamatuesitlused. Samas toimuvad ka messituurid ja kureeritud ringkäigud ning saab lähemalt tutvuda kaasaegse (foto)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega. Foto Tallinn kunstimess toimub 2.-5. septembrini Kai kunstikeskuses. 

Taotlemise info ja kandideerimisankeedi leiad siit. Messile saab kandideerida veel nädala jagu, tähtaeg on 3. juuni 2021. 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee