Uudised

Facebookist saab fotod ja videod salvestada otse Dropboxi

9 september 2020

Kui varasemalt oli võimalik Facebookis olevad pildid ja videosalvestused salvestada vaid Google fotoalbumisse, siis möödunud nädalast on see võimalik ka Dropbox ja Koofr platvormile.

Fotode eksportimise võimalus Google-sse ilmus Facebooki möödunud aasta detsembris ja oli alguses katsetamisjärgus piiratult saadaval. Alates juunist said fotosid Google Photos platformile salvestada kõik soovijad. Nüüdsest on Google Photos kõrvale lisandunud ka Dropbox ja vähemtuntud Koofr. 

Meediasalvestuste ülekandmise tööriist loodi Facebookile Data Transfer Project projekti kaudu, kes alustas mullu koostööd ka Apple, Google, Microsoft ja Twitter tehnikahiidudega.

Oma Facebooki kontolt saad kõik fotod ja videod salvestada nii: Mine paremal nurgas rippmenüüst "Settings" (Seaded) lehele, vali menüüst "Your Facebook Information" (Sinu Facebooki informatsioon) ja sealt alt omakorda "Transfer a copy of your photos and videos" - lõpuks kinnita valik, kas soovid failid salvestada Google, Dropbox või Koofr platvormile, sisesta oma parool kinnitamiseks ja ongi valmis. Kui kõik fotod/videod on alla laetud, saad Facebookilt meilile teavituse. Teenus töötab nii telefonis kui ka arvutis.

Nüüd oodatakse sarnast teenust ka fotode jagamise lehele Instagram, midagi kindlat veel lubatud pole.

 

Allikas: techcrunch.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee